گزارش وزیر کشور درباره ابعاد حادثه پلاسکو به شورای امنیت کشور

به گزارش اعتماد نو ،  علاءالدین بروجردی صبح امروز در حاشیه بازدید از عمیات آواربرداری پلاسکو با بیان اینکه «امیدواریم هرچه سریع‌تر دوستان عملیات آواربرداری را به اتمام رسانده تا ابعاد مختلف این رویداد کشف شود تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده است» گفت: ارگان‌های مختلف در این آواربرداری شرکت کرده‌اند و شاهد همکاری صمیمانه همه ارگان‌ها و همراهی و همدلی مردم و جهانیان در این موضوع بودیم.

وی با بیان این‌که «ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران کم نیست» گفت: مسوولان امر عنوان کردند که بارها به مالکان این پاساژ هشدار داده‌اند اما باید از مرحله توصیه خارج شده و مالکان را ملزم به اجرای مسائل ایمنی کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اگر در این مساله نیازمند قانون هستیم مجلس شورای اسلامی آماده است تا در قالب دو فوریت این مساله را حل کند» گفت: البته اگر قوانین لازم نیز داریم، باید آنها عملی شده و الزامات رعایت آن شفاف‌تر شود.

بروجردی درخصوص شهیدخواندن آتش‌نشانان این حادثه گفت: این حادثه کمتر از میدان جنگ و عزیزانی که بر روی میدان مین رفتند نیست. من دیروز با یکی از آتش‌نشانان ملاقات کرده و او گفت که ما هشدارهای زیادی برای نجات مردم دادیم چراکه می‌دانستیم طبقات بالا در حال ریختن است، اما تلاش داشتیم که جان مردم را نجات دهیم حتی من آماده بودم در صورت ریزش، خودم را از طبقه یازدهم به پایین پرتاب کنم تا زحمت شناسایی من از طریق DNA و به دوستانم تحمیل نشود.

وی همچنین از آمادگی مجلس برای شهید نامیدن آتش‌نشانان خبر داد.

موضوع کوروش ضداسلامی نیست
هم اکنون بخوانید

وی با بیان این‌که «اگر آتش‌نشانی جزو مشاغل سخت نیست، حاضریم در قالب دو فوریت این مساله را حل و فصل کنیم» گفت: آتش‌نشانی جزو مشاغل پر ریسک و خطرناک است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع پلاسکو در مجلس پیگیری می‌شود یا نه، گفت: کمیته تخصصی به دستور لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و امروز صبح نیز در جلسه شورای امنیت کشور، وزیر کشور درخصوص ابعاد مختلف این حادثه توضیحاتی را ارائه کرد و امیدواریم با آواربرداری هرچه سریع‌تر ابعاد مختلف این حادثه مشخص شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا