امروز

سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۱۷:۴۵ بعد از ظهر

سایز متن   /


اعتماد نو : سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت آواربرداری در محل حادثه پلاسکو را تشریح و اعلام کرد: برابر پیش بینی‌ها در مجموع حداکثر ۲۵ نفر در زیر آوار مانده‌اند. سید جلال ملکی درباره آخرین[…]


اعتماد نو : سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران آخرین وضعیت آواربرداری در محل حادثه پلاسکو را تشریح و اعلام کرد: برابر پیش بینی‌ها در مجموع حداکثر ۲۵ نفر در زیر آوار مانده‌اند.

سید جلال ملکی درباره آخرین وضعیت آواربرداری در حادثه پلاسکو، پس از گذشت حدود ۵۸ ساعت از وقوع حادثه اظهار کرد: همچنان عملیات آواربرداری در محل با استفاده از بیل‌های مکانیکی، جرثقیل و نیروی انسانی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تا کنون پیکرهای دو شهید آتش‌نشان از زیر آوار خارج شده است،‌ گفت: با احتساب یک آتش نشانی که در بیمارستان شهید شد، تا به این لحظه به طور قطع می‌توان گفت سه آتش‌نشان شهید شده‌اند.

ملکی با بیان اینکه پیش بینی‌های آتش نشانی حاکی از آن است که ۱۵ آتش نشان زیر آوار محبوس شده‌اند، خاطر نشان کرد: اما تنها اجساد دو تن از این آتش‌نشانان از زیر آوار خارج شده و عملیات برای خارج کردن دیگر شهدا ادامه دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، ادامه داد: به نظر می‌رسد با احتساب ۱۵ آتش نشانی که در زیر آوار مانده‌اند،جمعا ۲۵ تن در زیر آوار پلاسکو قرار دارند.

وی با بیان این که عملیات ادامه خواهد داشت، گفت: برخی از اخباری که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، مورد تایید نیست و برخی دیگر نیز مربوط به حوزه مسوولیت من نیست.

 وی همچنین گفت: آتش‌نشانان لحظه‌ای عملیات آواربرداری را متوقف نمی‌کنند. در دو بخش شرقی و جنوبی ساختمان مخروب شده پلاسکو بخش زیادی از آوارها جابه‌جا شده است و حرکت به سمت غرب ساختمان شروع شده است. حدس  زده می‌شود که پیکر همکاران‌مان در این بخش وجود داشته باشد.

ملکی افزود: در بخش غربی پلاسکو سازه بزرگی سایه افکنده که پس از برداشتن این سازه، آواربرداری انجام خواهد شد.

به گزارش اعتماد نو ، در ضلع جنوبی ساختمان، آواربرداری در حال انجام است و کامیون‌ها برای حمل نخاله‌ها، فعال در خیابان جمهوری هستند. همچنین‌ آتش زیر پلاسکو همچنان وجود دارد که دود غلیظی را ایجاد می‌کند.

بیش از ۱۰ بیل مکانیکی مشغول فعالیت هستند و ۱۵۰ نیروی آتش نشانی و امدادگر برای آواربرداری فعالیت می‌کنند. چندین پروژکتور به منظور ادامه فعالیت شبانه آواربرداری، در محل عملیات مستقر شده است.

روند عملیات آواربرداری به صورت ۲۴ ساعته ادامه خواهد داشت و نیروهای آتش‌نشانی و امدادگر به منظور فعالیت شبانه‌روزی جابجا می‌شوند. آتش‌نشانان دودهای سفید را آب‌پاشی می‌کنند تا ضمن کاهش گرما، وسعت دید آواربرداران را میسر کنند.

با توجه به همکاری بیشتر شهروندان نسبت به دو روز گذشته که از ترددهای غیرضروری اجتناب می‌کنند، موانع انسانی در این منطقه برای امدادرسانی کاهش یافته است.

منبع: ایسنا

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی