بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار یک اصل غیر قابل مذاکره است

اعتماد نو : «حسین حبیبی» دبیر کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران اظهار داشت: بازگردانده شدن لزوم بازگرداندن لایحه معیوب اصلاح قانون کار یک امر بدیهی است و از آنجایی که امور بدیهی نیازی به مذاکره ندارند، جامعه کارگری نیز دلیلی نمی‌بیند که بخواهد در این مورد چانه زنی کند.

حبیبی با اشاره به جلسه فردای شورای سه جانبه ملی در خصوص اجماع بر سر بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار، تصریح کرد: در جلسات پیشین شورای ملی و تجمعات کارگری مقابل مجلس اعلام کردیم که این لایحه ضد کارگری مشکلات فعلی جامعه کارگری هزار برابر می‌کند و چون به اذعان مسئولان مربوطه در این رابطه هیچ توافقی صورت نگرفته است پس درنتیجه بازگرداندن این لایحه یک امر بدیهی است.

دبیر کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران با بیان اینکه هیچ درنگی را بر سر بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار نمی پذیریم،  افزود: این لایحه مخرب و خانمان سوز جدال و مناقشاتِ  میان  کارگر و کارفرما را به گفتمان مرسومِ روابط کار تبدیل می‌کند.

حبیبی هر گونه اصلاح قانون کار را  منوط به تقویت نظام حمایت‌های موجود در قانون کار دانست و افزود: لایحه فعلی هیچ بویی از حداقل حمایت موجود در قانون کار نبرده است از این رو اگر هم روزی دولت بخواهد برای اصلاح قانون کار لایحه‌ای بنویسد باید حمایت را قوام بخشد و نه اینکه آنها را حذف کند و بعد بگوید لایحه نوشته است.

وی در پایان افزود: از سویی شورای ملی سه جانبه هم نباید دست به بررسی لایحه اصلاح قانون کار بزند و تنها باید به اعلام بازپسگیری لایحه معیوب اکتفا کند.

کسانی که می‌گفتند عملکرد فراکسیون امید باعث ریزش وزن آن شده به اشتباه خود پی‌بردند
هم اکنون بخوانید

وی یادآور شد: هر نوع بررسی این لایحه  در شورای ملی سه جانبه به نوعی پذیرفتن لایحه اصلاح قانون کار است و بنابراین خروجی جلسه فردا نیز باید اعلام غیر قابل مذاکره بودن بررسی لایحه اصلاح قانون کار باشد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

دکمه بازگشت به بالا