از رشوه‌خواری بستگانم شرمنده‌ام

دبیرکل سابق سازمان ملل متحد که انتظار می‌رود در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی شرکت کند و به‌زودی اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایش را اعلام می‌کند، همزمان با بازگشت به کشورش نسبت به اتهامات ارتشاء بستگانش ابراز تأسف کرد.

به گزارش اعتماد نو ،  به نقل از خبرگزاری رویترز، بان کی‌سانگ، برادر بان کی‌مون، دبیرکل سابق سازمان ملل و برادرزاده وی در دادگاه فدرال منهتن به مجموعه‌ای از رشوه‌دهی‌ها به یکی از مقامات خاورمیانه‌ای برای خرید ساختمانی ۸۰۰ میلیون دلاری در ویتنام متهم شدند.

دبیرکل سازمان ملل پیش از سفر خود به کره‌جنوبی در جمع‌ پایگاه خبریان گفت: من بسیار شرمنده‌ و بهت‌زده‌ام که اعضای نزدیک خانواده‌ام در مسأله‌ای این چنینی مشارکت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: من هیچ اطلاعی از این مسأله نداشتم. برادرزاده من فرد بالغی است و من اطلاعات کمی از زندگی و یا تجارت او دارم.

انتظار می‌رود که بان‌ کی‌مون در پی استیضاح پارک گئون های، رییس‌جمهوری کره جنوبی وارد رقابت انتخاباتی شود. با این حال، شخص وی تاکنون از انگیزه یا قصد خود برای ورود به این رقابت سیاسی سخن نگفته است. او امروز (پنج‌شنبه) همزمان با بازگشت به سئول گفت که به‌زودی تصمیمش را درباره آینده سیاسی‌ خود مشخص می‌کند.

منبع: ایسنا

امضا قرارداد همکاری پالایشگاه‌های سیراف و کنسرسیومی از کره جنوبی و ژاپن
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا