امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۶:۴۳ قبل از ظهر

سایز متن   /


به گزارش اعتماد نو ، مجید تخت‌روانچی در گفت‌وگوی تلفنی با خبر ساعت ۲۱ در مورد نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: امروز جلسه کمیسیون مشترک در سطح کار‌شناسان و مدیران کل و به درخواست ایران برای بررسی نقض برجام از[…]


به گزارش اعتماد نو ، مجید تخت‌روانچی در گفت‌وگوی تلفنی با خبر ساعت ۲۱ در مورد نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: امروز جلسه کمیسیون مشترک در سطح کار‌شناسان و مدیران کل و به درخواست ایران برای بررسی نقض برجام از سوی آمریکا تشکیل شده بود. این اولین جلسه‌ای بود که به درخواست یک عضو تشکیل می‌شد.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه روز گذشته در سطح کار‌شناسان نشست دوجانیه با آمریکا داشتیم و بعد کمیته تحریم تشکیل جلسه داد، اظهار کرد: امروز هم نشست کمیسیون مشترک جلسه مفیدی بود که بیش از سه ساعت به طول انجامید.

او موضوع جلسه را بررسی بد عهدی‌های آمریکا عنوان کرد و افزود: در مورد قانون اخیر ایسا بحث‌های فراوانی داشتیم و تشریح کردیم که برچه مبنایی ادعای نقض برجام را داریم و در این مورد بحث‌های حقوقی دقیقی داشتیم.

تخت‌روانچی در ارزیابی خود از جلسه کمیسیون مشترک گفت: در این نشست شرکت‌کنندگان تاکید داشتند که تمامی اعضا باید به تعهدات خود عمل کنند. در مقابل هیات آمریکایی نیز مدعی بود که آن‌ها اجازه نخواهند داد که نقض برجام از سوی آن‌ها شکل بگیرد و می‌گفتند رییس جمهور آمریکا با استفاده از اختیارات خود جلوی اثرگذاری ایسا را خواهد گرفت.

معاون وزیر امور خارجه با تاکید براینکه به هیچ وجه قابل قبول نیست که طرف‌های ۱+۵ به تعهدات خود عمل نکنند، گفت: اعضا تاکید داشتند که باید برجام به طور کامل و بدون پیش شرط انجام شود و با مانعی مواجه نشود. این تاکید اعضا نکته مثبتی بود و امریکایی‌ها نیز اعلام کردند اقدامات لازم را انجام خواهند داد تا ایسا اثراتی درعمل نداشته باشد.

او ادامه داد: نشست مشترک امروز عصر تمام شد و در بیانیه مطبوعاتی که منتشر می‌شود، نتیجه نشست اعلام خواهد شد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی