ترامپ برجام را پاره نخواهد کرد

به گزارش اعتماد نو  به نقل از «رویترز»، باب کورکر،  رئیس کمیته‌ روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، روز گذشته (جمعه) گفت: به نظرم برجام  پاره نخواهد شد و ما به اجرای جدی آن روی خواهیم آورد.

او افزود: به نظر من باید جنبه‌ احتیاط در مورد برجام یعنی اجرای کامل آن و قطعنامه‌های شورای امنیت رعایت شود و اگر هم قرار باشد طرفی آن را نقض کند، دولت ترامپ این طرف نخواهد بود.

به گفتهٔ کورکر، واشنگتن یا می‌تواند برجام را به طور اساسی اجرایی کند یا آن را پاره کند که در این صورت باعث ایجاد یک بحران خواهد شد.

سناتور ارشد جمهوری‌خواه ادامه داد: واشنگتن باید صبر کند و ببیند چه اتفاقی رخ می‌دهد اگر چه مطمئن باشید طی چند سال آینده هیچ اتفاق خاصی در رابطه با توسعهٔ هسته‌ای ایران رخ نخواهد داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، طی کارزار انتخاباتی خود بار‌ها اعلام کرد که توافق هسته‌ای ایران را لغو خواهد کرد؛ اگر چه موضع او با نزدیک‌تر شدن به روز انتخابات تغییر کرد و اعلام کرد که برجام باید مورد بازبینی قرار گیرد.

دولت اوباما و دیگر حامیان برجام در واشنگتن در واکنش به تهدیدات ترامپ علیه برجام تاکید کردند که لغو یا هرگونه اقدام علیه این توافق بین‌المللی باعث نگرانی و عصبانی شدن متحدان اروپایی آمریکا و روسیه و چین که این توافق را امضاکرده‌اند خواهد شد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

برخی یادشان رفته که در مجالس قبلی برجام ۲۰ دقیقه‌ای تصویب شد/ کور خوانده‌اند کسانی که با تضعیف این مجلس می‌خواهند مجلس آینده را تسخیر کنند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا