ویکی‌لیکس فردا افشاگری می‌کند

وبسایت افشاگر ویکی لیکس در توییت خود نوشت: اگر فکر می کنید که ۲۰۱۶ سال بزرگی برای ویکی لیکس بوده باید بگوییم که سال ۲۰۱۷ اینطور خواهد بود. زمان نمایش فرا رسیده است.

به گزارش اعتماد نو ، به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، این مطلب از سوی وبسایت ویکی لیکس پیش از مصاحبه جولیان آسانژ، موسس این وبسایت با فاکس نیوز صورت گرفت.

موسس این وبسایت افشاگر قرار است در جریان مصاحبه تلویزیونی روز پنجشنبه خود به افشاگری جدیدی دست بزند.

افشای ایمیل هایی از سوی ویکی لیکس در جریان کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون باعث شد تا رقیب وی دونالد ترامپ در این انتخابات پیروز شود.

اما گفته می شود در جریان مصاحبه روز پنجشنبه آسانژ به مردم آمریکا این تضمین را می دهد که دولت روسیه عامل اصلی افشاگری های اخیر در جریان کمپین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نبوده است.

ویکی لیکس ده ها هزار ایمیل از کنوانسیون ملی دموکرات‌های آمریکا و جان پودستا، مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون را افشا کرد و گفته می شود که باعث شده تا دونالد ترامپ از وی پیشی بگیرد.

در کیلیپی از مصاحبه روز پنجشنبه که قرار است پخش شود از موسس ویکی لیکس پرسیده شده که آیا این افشاگری از سوی روسیه صورت گرفته یا کسی با روسیه همکاری کرده و وی جواب داده است: ما در دو ماه گذشته گفته‌ایم که دولت روسیه در این اقدام دست نداشته و کسی از جانب این کشور به ما کمک نکرده است.

آژانس های اطلاعاتی آمریکا در حال حاضر به این نتیجه رسیده‌اند که روسیه به هکرها دستور داده تا به حملات سایبری برای پیروزی ترامپ دست بزنند.

روند تشکیل دولت لبنان به جریان افتاد/ حریری به دیدار میشل عون رفت
هم اکنون بخوانید

ویکی لیکس تایید کرده که آسانژ قرار است در اعتماد نو به نقل از برنامه پرسش و پاسخ روز پنجشنبه فاکس نیوز در ساعت ۱۴ به وقت محلی شرکت کند.

آسانژ بیش از چهار سال است که در سفارت اکوادور در انگلیس پناهنده شده تا از استرداد به سوئد به اتهام تجاوز به یک زن جلوگیری کند.

منبع: محمود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دکمه بازگشت به بالا