امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۷:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /


به گزارش اعتماد نو ، در ادامه جلسه علنی امروز، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس فرصت مخالفت خود را با یک پیشنهاد به پزشکیان داد و گفت که «دکتر پزشکیان در این رابطه صحبت می‌کند.»، در ادامه هم[…]


به گزارش اعتماد نو ، در ادامه جلسه علنی امروز، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس فرصت مخالفت خود را با یک پیشنهاد به پزشکیان داد و گفت که «دکتر پزشکیان در این رابطه صحبت می‌کند.»، در ادامه هم وکیلی عضو هیئت رئیسه و خود مطهری مدام از لفظ دکتر برای  خطاب قرار دادن، مسعود پزشکیان استفاده کردند، تا جایی که استفاده متعدد این لفظ موجب شد تا مطهری واکنش نشان دهد.

مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، گفت: البته من به خودمان هیئت رئیسه پیشنهاد می‌کنم که این القاب و عناوین را کنار بگذاریم به قول شهید مطهری این القاب و عناوین دل‌ها را از هم دور می‌کند. این دکتر بازی را کنار بگذاریم، اسامی را بگوییم خیلی بهتر است.(خنده نمایندگان مجلس)

در ادامه جلسه زمانی که لطفی نماینده مردم رزن در مجلس دهم فرصت تذکر یافت،‌گفت که« تذکر من ماده ۴ آیین نامه داخلی است که گفته تردد افراد غیرمجاز در لابه لای صندلی نمایندگان ممنوع است. آقای مطهری ما به شدت میبینم نه تنها در لا به لای صندلی نمایندگان لابی میکنند،‌بلکه در راهروهای  مجلس هم اینگونه است که نمایندگان نمیتوانند راه بروند و حتی در کمیسیون ها هم جایی برای نشستن از دست لابی بازی ها نیست. از شما می‌خواهم شأن و منزلت را حفظ کنند و نگذارند این لابی‌ها در مجلس نفوذ کند و در قانون گذاری اثر بگذارند.»

مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: این ساختار صحن مجلس با این فضای سبزی که ایجاد شده شبیه پارک لاله شده است،‌ یعنی خود به خود، این فضا، این حرکت را مقداری اقتضاء می‌کند ولی نظم مجلس قطعا باید رعایت شود.

مطهری در واکنش به نمایندگان که میگفتند منظور لطفی لابی بیرون بود،‌ پاسخ داد:  ایشان هم صحن را میگوید،‌ هم لابی را. در همه صورت لابی کار مجلس است، اما اینکه ‌آن بیرون که افراد غیرمسئول وارد شوند کار درستی نیست اما داخل صحن را باید خودمان رعایت کنیم.

منبع: دیده بان ایران

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی