دست از «دکتربازی» بردارید

به گزارش اعتماد نو ، در ادامه جلسه علنی امروز، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس فرصت مخالفت خود را با یک پیشنهاد به پزشکیان داد و گفت که «دکتر پزشکیان در این رابطه صحبت می‌کند.»، در ادامه هم وکیلی عضو هیئت رئیسه و خود مطهری مدام از لفظ دکتر برای  خطاب قرار دادن، مسعود پزشکیان استفاده کردند، تا جایی که استفاده متعدد این لفظ موجب شد تا مطهری واکنش نشان دهد.

مطهری که ریاست مجلس را برعهده داشت، گفت: البته من به خودمان هیئت رئیسه پیشنهاد می‌کنم که این القاب و عناوین را کنار بگذاریم به قول شهید مطهری این القاب و عناوین دل‌ها را از هم دور می‌کند. این دکتر بازی را کنار بگذاریم، اسامی را بگوییم خیلی بهتر است.(خنده نمایندگان مجلس)

در ادامه جلسه زمانی که لطفی نماینده مردم رزن در مجلس دهم فرصت تذکر یافت،‌گفت که« تذکر من ماده ۴ آیین نامه داخلی است که گفته تردد افراد غیرمجاز در لابه لای صندلی نمایندگان ممنوع است. آقای مطهری ما به شدت میبینم نه تنها در لا به لای صندلی نمایندگان لابی میکنند،‌بلکه در راهروهای  مجلس هم اینگونه است که نمایندگان نمیتوانند راه بروند و حتی در کمیسیون ها هم جایی برای نشستن از دست لابی بازی ها نیست. از شما می‌خواهم شأن و منزلت را حفظ کنند و نگذارند این لابی‌ها در مجلس نفوذ کند و در قانون گذاری اثر بگذارند.»

مطهری در پاسخ به این تذکر گفت: این ساختار صحن مجلس با این فضای سبزی که ایجاد شده شبیه پارک لاله شده است،‌ یعنی خود به خود، این فضا، این حرکت را مقداری اقتضاء می‌کند ولی نظم مجلس قطعا باید رعایت شود.

قائل به تقسیم‌بندی رای مردم به حرام و حلال نیستم
هم اکنون بخوانید

مطهری در واکنش به نمایندگان که میگفتند منظور لطفی لابی بیرون بود،‌ پاسخ داد:  ایشان هم صحن را میگوید،‌ هم لابی را. در همه صورت لابی کار مجلس است، اما اینکه ‌آن بیرون که افراد غیرمسئول وارد شوند کار درستی نیست اما داخل صحن را باید خودمان رعایت کنیم.

منبع: دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا