خبر استعفاء از سمت قائم مقامی حزب اعتماد ملی را تکذیب می‌کنم

به گزارش اعتمادنو به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران، شایعه استعفای قائم مقام  حزب اعتماد ملی هفته گذشته خبر مهم رسانه ها بود. در طول یک هفته اخیر بسیاری از روزنامه ها و خبرگزاری ها به ارائه تحلیل از دلایل استعفای  قائم حزب اعتماد ملی و تحولات درونی این حزب پرداختند. تحولاتی که در نهایت با واکنش دبیرکل این حزب مهدی کروبی روبرو شد. مهدی کروبی  در نامه ای از شورای مرکزی حزب اش خواست استعفای او را بپذیرد. تحلیل گران عرصه سیاست داخلی بر این باورند نامه مهدی کروبی  تحولات درونی جریان اصلاحات بیش از پیش نمایان کرد.

اما نقطه کانونی  تحولات حزب اعتماد ملی در هفته گذشته انتشار شایعه کذب استعفای قائم مقام حزب اعتماد ملی در رسانه ها و خبرگزاری ها بود  موضوعی که تا چند روز اعضای ارشد حزب اعتماد ملی از واکنش به آن خودداری می کردند و رسول منتجب نیا هم یک هفته سکوت کرده بود.گفت و گوی دیده بان ایران با حجت السلام و المسلمین رسول منتجب نیا نخستین واکنش جدی قائم مقام حزب اعتماد ملی به شایعه استعفای وی و ناگفته هایی از روابط اعتماد ملی و شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان است.

مشروح این گفت و گو در ذیل آمده است:

رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتمادملی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی دیده‌بان ایران، وضعیت  حزب اعتمادملی  را تشریح کرد، حجت السلام و المسلمین رسول منتجب نیا مدعی شده است: مشکلات و اختلافات درون حزب حل شده است و شورای مرکزی به انسجام و اتحاد قبلی خود بازگشته است.

خودروهای شیشه دودی فقط جریمه می‌شوند/ رفع اثر الزام ندارد
هم اکنون بخوانید

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه یادآور شد: در هر تشکلی یکسری اختلاف دیدگاه وجود دارد و این یک امر طبیعی است.

وی ضمن تکذیب استعفای خود از سمت قائم مقامی حزب اعتمادملی، اظهار کرد: بنده هیچ استعفانامه‌ای ننوشته بودم و هر خبری مبنی بر استعفای بنده از سمت قائم مقامی حزب اعتمادملی را تکذیب می‌کنم.

منتجب‌نیا در خصوص استعفای مهدی کروبی (دبیرکل حزب اعتمادملی) تشریح کرد: استعفای آقای کروبی به هیچ عنوان مورد تایید اعضای شورای مرکزی نیست و بنده بارها هم عرض کردم که ماهیت حزب اعتمادملی وابسته به حضور آقای کروبی است.

قائم مقام حزب اعتمادملی در ادامه بیان کرد: آقای کروبی انتقادات و نظراتی در مورد همکاری و تعامل حزب اعتمادملی و شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان داشتند؛ این انتقادات و اختلاف نظرها در خصوص نحوه‌ی همکاری احزاب اصلاح طلب با شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان بود. از نظر بنده و شخص آقای کروبی، در شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان افراد حقیقی به احزاب ترجیح داده شدند و این موضوع به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و ادامه دادن به این روند به نابودی و از کار افتادگی احزاب اصلاح طلب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این اختلاف نظرها باعث شد برخی از احزاب مستقل اصلاح طلب برای خودشان کمیته‌ی انتخاباتی تشکیل دهند و جدا از شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان اقدام کنند. این اقدامات باعث شد کسانی که در راس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان هستند، در رفتار و اعمال خود تجدید نظر کنند و نگاه جدی تری به موضوع تحزب داشته باشند.

منتجب نیا مهمترین عامل ادامه حیات حزب اعتماد ملی بعد از وقایع سال ۸۸ است / اصلاحات نه خلیفه دارد و نه رئیس قبیله!
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا