تحصن نمایندگان شورای صنفی در سازمان امور دانشجویان

به گزارش اعتماد نو ،  صبح امروز تعدادی از نمایندگان شوراهای صنفی از دانشگاه‌های سراسر کشور برای پیگیری مطالبات خود در سازمان امور دانشجویان جمع شدند تا مطالبات خود را پیگیری کنند، اما بنابر ادعای نمایندگان شورا‌ها، نیروهای حراست این سازمان اقدام به برخورد نامناسب با نمایندگان دانشجویان کرده‌اند.

در همین رابطه یکی از فعالان صنفی دانشگاه علامه که در این جمع حضور داشته، به پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، می‌گوید: «صبح امروز از ساعت ۱۱ در سازمان حضور پیدا کردیم و خواستار جلسه رسمی با دکتر صدیقی؛ ریاست سازمان بودیم، اما پاسخی دریافت نکردیم. وقتی پذیرش را گرفتیم، نمی‌گذاشتند که ما داخل برویم و حراست سازمان با یکی از بچه‌ها برخورد نامناسب کرد و ما پس از مواجه شدن با این اقدام، بالا رفتیم و در مقابل دفتر دکتر صدیقی نشستیم.»

photo_2016-12-27_16-28-29

وی ادامه می‌دهد: «ابتدا شنیدیم که دکتر صدیقی در دفترشان است، اما بعد گفتند؛ دکتر حضور ندارد. از ساعت یک‌ونیم در سازمان دانشجویان را بستند و نمی‌گذاشتند کسی ورود پیدا کند. بعضی بچه‌ها بیرون از سازمان بودند و اجازه ورود نمی‌دادند و کاملا فضا امنیتی شد. نیروی انتظامی داخل سازمان آمد. مطالبات ما کاملا صنفی بود و ما نمی‌دانیم چرا سازمان نمی‌خواهد پاسخگو باشد؟ اعضا، فعالان و دبیران شورای صنفی دانشگاه‌ها از دانشگاه‌های بهشتی، شریف، تهران، هنر، تربیت مدرس، کاشان، ملایر و نیشابور امروز در سازمان حضور داشتند.»

این فعال صنفی افزود: «از جمله مطالبات ما این است که چرا جلسه‌ای که باید تشکیل شود تا چهار نماینده شورا انتخاب شود، برگزار نمی‌شود. همچنین ابلاغیه جدیدی صادر شده‌است که دست شورا‌ها را از آموزش کوتاه کرده است. دیگری داستان ۲۵ و ۵۰ درصد به علاوه یک انتخابات‌ها است؛ چرا که در این صورت برگزاری انتخابات در دور باطل می‌افتد و دست ما باز هم کوتاه است و این مشکلی است که در شیوه نامه وجود ندارد.»

دست‌کم ۲۱ کشته و زخمی در انفجارهای موگادیشو
هم اکنون بخوانید

photo_2016-12-27_15-27-27

براساس آن چیزی که دانشجویان گزارش داده‌اند، درب‌های سازمان امور دانشجویان بر روی نمایندگان شورای صنفی بسته شد و نمایندگان شورا در داخل سازمان بودند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز روایت دیگری از اتفاقات امروز در سازمان دانشجویان مطرح کرد. وی به پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، می‌گوید: «روز شنبه با مسوول دفتر دکتر صدیقی صحبت شده بود که روز سه شنبه تعدادی از اعضای شورای صنفی دانشگاه‌های کشور روز سه‌شنبه بابت خواسته‌ها و مطالبات خود به سازمان می‌آیند تا با ایشان جلسه‌ای داشته باشند. مدیر دفتر دکتر صدیقی برگ ورود دادند، اما با نمایندگان شورا برخورد شد و اجازه بالا رفتن ندادند و برخی افراد در سازمان به دنبال متشنج کردن فضا بودند، اما در مقابل، آنها هیچ واکنشی نشان ندادند و سکوت و در مقابل دفتر دکتر صدیقی تحصن کردند.»

photo_2016-12-27_16-58-54

وی ادامه می‌دهد: «تشنج کردن فضا همچنان ادامه داشت تا اینکه ساعت دو بعداظهر درب ورودی سازمان امور دانشجویان کاملا بسته شد و به کسی اجازه ورود ندادند. ما وقتی این موضوع را از رییس سازمان سوال کردیم، گفتند؛ من اصلا در جریان نیستم، در حالی که یکی از نگهبانان به ما گفت که رییس حراست به ما گفته است که در را ببندیم. با رییس حراست دوباره صحبت کردیم و در نهایت دلیلی که برای بسته شدن در بیان شد؛ آلودگی هوا بود!

photo_2016-12-27_14-14-36

مدیر کل دانشجویان داخل در سازمان امور دانشجویی،  اعلام کرد که امروز جلسه با رییس سازمان امکان پذیر نبود اما سیاست کلی سازمان امور دانشجویان و مجموعه وزارت علوم تعامل سازنده، فعال و قانونی با شوراهای صنفی دانشگاه‌هاست.

طرح آشتی ملی پیگیری مأموریت وطن‌فروشانه قبلی ست
هم اکنون بخوانید

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا