دوترته به سیم آخر زد؛ سازمان ملل را با خاک یکسان می‌کنم!

رییس جمهوری فیلیپین تهدید کرده که ساختمان سازمان ملل در نیویورک را با خاک یکسان می‌کند؛ اقدامی که در واکنش به انتقادهای بیش از حد جامعه بین‌الملل از سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور آسیایی صورت گرفته است.

به گزارش اعتماد نو  به نقل از خبرگزاری راشاتودی، رودریگو دوترته، رییس جمهوری فیلیپین گفت:‌ به سازمان ملل بروید و علیه من شکایت کنید! من هم سازمان ملل را با خاک یکسان می‌کنم! اگر به آمریکا بروم آن را نابود می‌کنم!

روز پنجشنبه رییس جمهوری فیلیپین، زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را یک “احمق و حرامزاده” خواند پس از آنکه وی خواستار بررسی و تحقیق درباره سرکوب و کشتارها در داوائو، زمانی که دوترته شهردار بود، شد.

رییس جمهوری فیلیپین در جریان یک سخنرانی تلویزیونی مکررا کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل را فردی احمق خواند و ادامه داد:‌ این فرد واقعا احمق و نادان است. شماهایی که در سازمان ملل هستید، حقوقتان را ما می‌دهیم. شما احمق‌ها به من نگویید چه کاری باید انجام دهم! اصلا چه کسی به شما چنین حقی را داده است؟ شماها باید دوباره به مدرسه بروید، اصلا چیزی از دیپلماسی نمی‌دانید. شما نمی‌دانید به عنوان کارمندان سازمان ملل چگونه رفتار کنید. با من اینطور حرف نزنید!

در سپتامبر ۲۰۱۶، رییس جمهوری فیلیپین از دیدار با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل امتناع کرد و پس از آنکه سازمان ملل اقدامات وی را در سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر مورد انتقاد قرار داد، حتی تهدید کرد سازمان ملل را ترک می‌کند.

اقدامات سرکوبگرانه دوترته در رویارویی با قاچاقچیان مواد مخدر به ویژه در ۲۲ سال شهرداری داوائو مورد انتقاد بین‌المللی قرار دارد و تخمین زده می‌شود که از زمان روی کار آمدن در مه ۲۰۱۶، این سرکوب‌گری‌ها ۲۴۰۰ کشته برجای گذاشته باشد.

ایران خواستار محکومیت تحریم‌های غیرقانونی آمریکا از سوی سازمان ملل شد
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =

دکمه بازگشت به بالا