امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۷:۳۳ قبل از ظهر

سایز متن   /


به گزارش اعتماد نو ، هیأت وزیران ضمن موافقت با اختصاص مبلغ ۶۲۹ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از زلزله در شهرستان زرند و کوهبنان استان کرمان،[…]


به گزارش اعتماد نو ، هیأت وزیران ضمن موافقت با اختصاص مبلغ ۶۲۹ میلیارد و ۵۰ میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از زلزله در شهرستان زرند و کوهبنان استان کرمان، مبلغ ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت نیز به منظور پرداخت به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله این شهرستان‌ها با کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با ضمانت زنجیره‌ای به منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی اختصاص داد.

انتشار ۱۴۵ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی برای تسویه مطالبات پیمانکاران از دولت

هیات وزیران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انتشار حداکثر ۱۴۵ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران از دولت اقدام کند.

این میزان اسناد یاد شده شامل ۸۵ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه با سررسید حداکثر یک سال و ۶۰ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه با حفظ قدرت خرید و با سررسید دو سال مطابق تخصیص اعلام شده توسط سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه کشور خواهد بود.

ارایه تسهیلات کم بهره نوسازی به تاکسی‌های فرسوده کلانشهر‌ها توسط سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه و بانک مرکزی

هیات وزیران با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده لایحه قانونی راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی شهر تهران موافقت کرد.

به موجب اصلاح این آیین‌نامه، سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه کشور موظف شد در قالب بودجه سالیانه با هماهنگی وزارت کشور نسبت به تأمین یارانه سود تسهیلات اعطایی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده کلانشهر‌ها اقدام نمایند.

همچنین شهرداری‌های کلانشهر‌ها موظفند امتیاز بهره‌برداری تاکسی‌هایی را که به سن فرسودگی رسیده و دارندگان آن‌ها نسبت به نوسازی خودروهای مذکور تا پایان‌‌ همان سال اقدام ننموده‌اند، لغو کند.

آیین‌نامه اجرایی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اصلاح شد

با تصویب هیات وزیران، آیین‌نامه اجرایی یکی از مواد قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار اصلاح شد.

به موجب این اصلاحیه، نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مجازند با درخواست رسمی شرکتهای ثبت شده داخلی، نسبت به صدور روادید تجاری یک ساله چندبار ورود برای تجار، فعالان اقتصادی و کار‌شناسان فنی مهندسی و اقتصادی خارجی اقدام نمایند.

نمایندگی‌های یاد شده همچنین اجازه دارند با درخواست رسمی مراکز مربوطه دولت متوقف فیه و دارا بودن گواهینامه خودروهای سنگین با در نظر گرفتن اصل عمل متقابل، روادید چندبار ورود با یک سال اعتبار برای رانندگان خارجی صادر کنند.

همچنین به منظور آشنایی با جاذبه‌های گردشگری کشور برای مدیر و یک نفر از راهنمایان دفا‌تر خدمات مسافرتی خارجی، حداکثر روادید یک ساله چندبار ورود صادر خواهد شد.

صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه بین‌المللی روغن زیتون و کنسرو زیتون

با تصویب دولت، وزارت جهاد کشاورزی مجاز شد نسبت به امضای موقت موافقتنامه بین المللی روغن زیتون و کنسرو زیتون مورخ ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) اقدام کند.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی