همه مسافران هواپیمای ربوده شده آزاد شدند

به گزارش اعتماد نو ، مقام های مالت اعلام کردند، هواپیمای لیبیایی که از شهر سبها در جنوب لیبی عازم شهر طرابلس پایتخت این کشور بود، پس از ربوده شدن و انحراف مسیر در شهر والتا پایتخت جزیره مالت به زمین نشست و هر ۱۱۸ مسافر و خدمه ای که در آن بودند بدون مشکل توانستند از هواپیما خارج شوند.

جوزف موسکات نخست وزیر مالت گفت: هواپیما ربایان پس از آزادی همه مسافران و خدمه هواپیما، خود را تسلیم کردند.

وی افزود: یکی از ربایندگان که نارنجک به همراه خود داشت، خلبان هواپیما را مجبور کرده که هواپیما را در فرودگاه بین المللی والتا به زمین بنشاند.

بر اساس این گزارش، هواپیمای مسافربری ایرباس ای ۳۲۰ لیبی با ۱۱۸مسافر که توسط دو هواپیماربا ربوده شده بود، ساعاتی پیش در جمهوری مالت در جنوب اروپا به زمین نشست.

موسکات در توئیت خود اعلام کرد که گروه نخست مسافران که شامل ۲۵ نفر از جمله زنان و کودکان بودند، آزاد شدند سپس بقیه مسافران و خدمه که تعداد آن ها به ۱۱۸ نفر می رسد، آزاد شدند.

هنوز مشخص نیست که هواپیماربا چه درخواستی دارد و برخی گزارش های رسانه ای از دست داشتن بیش از یک نفر در ماجرای هواپیماربایی حکایت می کند.

درهمین حال، نخست وزیر جزیره مالت با فائز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در مورد ماجرای ربوده شدن این هواپیما تماس تلفنی برقرار کرده است.

منبع: ایرنا

نتیجه تصمیم‌های اوپک در بازار نفت قابل مشاهده است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا