سال ۹۶ سال جهش اقتصادی کشور خواهد بود

به گزارش اعتماد نو ، علی ربیعی امروز جمعه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: از این نظر گام های خوبی برداشته شده و امروز هزینه درمان در روستاها به هفت تا ۱۰ درصد رسیده است در حالی که در گذشته ۷۰ درصد هزینه های درمان را روستاییان متقبل می شدند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال هیچ خانواده ۲ معلول بی خانه نخواهیم داشت، افزود: در آینده نیز خانه دار کردن خانواده های معلول و سرپرست خانوار را دنبال می کنیم.

۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کردیم، گفت: با وجود این، وضعیت اشتغال در کشور قابل ملموس نیست و حتی برخی که از دولت نیز پول می گیرند می گویند که از نظر اشتغال در کشور کاری انجام نشده است.

وی افزود: با جرات و اطمینان می گویم که امسال، سال شکوفایی دولت است و سال ۹۶، سال جهش اقتصادی خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، گفت: هنوز هم برخی از اقشار جامعه قدرت خرید کمتری دارند که این قابل قبول نیست و باید در این راستا اقداماتی اساسی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه از جایی برداشت و در مکانی دیگری هزینه کردن اقدامی درست نیست، افزود: باید برای افزایش قدرت خرید مردم کارهای اساسی و زیربنایی و با اعتماد نو به نقل از برنامه انجام شود تا منجر به افزایش درآمد اقشار مختلف شود.

اقتصاد مقاومتی و ضرورت الگوگیری از دکتر محمد مصدق
هم اکنون بخوانید

اختصاص۱۰۰۰میلیارد تومان برای کاهش شکاف حقوق بگیران و بازنشستگان

وی به سیاست های رفاهی در طول دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: افزایش حقوق ها، افزایش پرداختی مستمر بگیران را داشته ایم این در حالی است که در گذشته شکاف ۶۷ درصدی در این امر ایجاد شده بود.

وی اظهار کرد: هزار میلیارد تومان اعتبار برای از بین بردن شکاف حقوق بگیران از جمله بازنشستگان و سایر گروه ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بنیه های اقتصادی را مقاوم کرده ایم، افزود: در طول دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام داده ایم و آمارها نیز این امر را نشان می دهند.

وی اظهار کرد: هم اکنون اقتصاد در کشور رونق گرفته و می چرخد اما متاسفانه عده ای می گویند کاری انجام نشده است.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به منظور شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی پنجشنبه شب وارد بجنورد شد.

علی ربیعی که به عنوان جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این استان انتخاب شده است، علاوه بر حضور در نشست یاد شده، در جمع کارآفرینان استان در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد هم سخنرانی می کند.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا