حق دارم ورود مسلمانان را به آمریکا محدود کنم

رئیس جمهوری منتخب آمریکا با وحشتناک توصیف کردن حملات اخیر در برلین و آنکارا گفت: این مساله ثابت می‌کند که من حق دارم طرح‌هایی برای محدود کردن ورود مهاجران مسلمان به ایالات متحده وضع کنم.

به گزارش اعتماد نو  به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در جمع پایگاه خبریان درباره حمله به بازار کریسمس برلین و ترور سفیر روسیه در آنکارا گفت: این تحولات بسیار بسیار وحشتناک است.

او در پاسخ به این سوال که آیا خشونت‌های اخیر باعث بازنگری در طرح ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و یا پذیرش مسلمانان از کشورهای مسلمان خواهد شد یا خیر گفت: شما از اعتماد نو به نقل از برنامه‌های من اطلاع دارید و در طول این مدت ثابت شده است که مواضعم درست بوده است. صد در صد درست. این تحولات واقعا شرم آور و وحشتناک است.

دونالد ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به کشورش با هدف مبارزه با تروریسم شده بود و همین امر موج انتقاداتی را در داخل و خارج از آمریکا علیه او برانگیخت.

او سپس با تعدیل مواضعش گفت که به صورت موقت ورود مسلمانان را متوقف می‌کنم با این حال او روز دوشنبه فورا داعش و سایر شبه نظامیان افراطی را که به “صورت مکرر مسیحیان را در جوامع و مکان‌های پرستشی قتل عام می‌کنند” به عنوان عامل حملات برلین مورد انتقاد قرار داد.

او که در سخنانش از واژه مسیحیان استفاده کرده بود یک بار دیگر سخنانش را اصلاح کرد و گفت که حمله برلین حمله به بشریت بوده است.

همه‌پرسی استقلال کردستان فردا برگزار می‌شود
هم اکنون بخوانید

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =

دکمه بازگشت به بالا