لاوروف، کری را در جریان نتایج مذاکره با ظریف قرار داد

اعتماد نو : سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در گفت وگویی تلفنی با جان کری همتای آمریکایی خود وی را از نتایج مذاکرات با محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو همتایان ایرانی و ترکیه ای خود آگاه کرد و دو طرف در باره برجام نیز مذاکره کردند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: گفت و گوی تلفنی لاوروف و کری شامگاه سه شنبه به خواسته طرف آمریکایی انجام گرفت و دو طرف در باره مسائل سوریه با محوریت حلب مذاکره و تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه آمریکا در ابتدای مکالمه تلفنی قتل آندره کارلوف سفیر روسیه در آنکارا را به همتای روس خود تسلیت گفت.
دو طرف سپس به تفصیل در باره مناقشه در سوریه از جمله مسائل مربوط به عادی سازی اوضاع در نواحی شرقی حلب که در ان تخلیه داوطلبانه ساکنان آن به پایان می رسد، مذاکره کردند.

از سرگیری مذاکرات سوری – سوری بدون هر گونه پیش شرط موضوع دیگر مذاکرات تلفنی لاوروف و کری بود و دو طرف در خصوص دورنمای آغاز دور جدید گفت وگوها تبادل نظر کردند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه، نتایج دیدار و مذاکرات با محمد جواد ظریف و مولود چاووش اوغلو وزیران خارجه ایران و ترکیه را برای طرف آمریکایی تشریح کرد.

لاوروف توجه طرف آمریکایی را به اعتماد نو به نقل از برنامه عقد موافقت نامه بین دمشق و گروه های معارض و دعوت از قزاقستان برای میزبانی مذاکرات سوری – سوری در آستانه به منظور آغاز روند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه جلب کرد.

وی افزود: این اقدام محرکی برای تسریع در گفت وگوهای سوری – سوری تحت نظارت سازمان ملل در ژنو خواهد بود که از مدتها پیش به دلیل خواسته های تهدید امیز معارضان مقیم خارج از سوریه به بن بست برخورد کرده است.

در کل نظام اراده برای مبارزه با پولشویی وجود دارد
هم اکنون بخوانید

لاوروف و کری همچنین در خصوص اجرای برجام و مناقشه فلسطین- تلاویو گفت وگو کردند.

منبع: خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا