غرب بداند جنگ با ایران هزینه زیادی دارد

به گزارش اعتماد نو ، علی لاریجانی که به استان گلستان سفر کرده است، امروز (پنج شنبه، ۲۵ آذر ماه) در اجلاسیه ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان گلستان ضمن عرض ارادت و تعظیم خدمت خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان گفت: از دست‌اندرکاران این محفل باشکوه که اجلاسی برای ۴ هزار شهید گلستان ترتیب دادند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل مسلمانان تفرقه است، افزود: برخی کشور‌ها به ویژه تروریست‌ها به این نقطه حمله کرده‌اند و توفیق امت اسلامی در گرو وحدت است و شیعه و سنی باید بدانند که افراطی‌گری چه بلایی بر سر مسلمانان می‌آورد.

تفاوت اندک فرق اسلامی در فروعات باعث شده روی هم سلاح بکشند

لاریجانی با اشاره به کلامی از علامه طباطبایی ادامه داد: همه فرق اسلامی در اصول و فروعات ضروری یکسان هستند و تفاوت در فروعات غیرضروری است و این تفاوت اندک سبب شده سلاح روی یکدیگر بکشند که این خیانتی بزرگ به اسلام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرق اسلامی در گذشته چنین وضعیتی نداشتند، یادآور شد: در عراق قبایل شیعه و سنی با یکدیگر زندگی کرده و با یکدیگر ازدواج می‌کنند.

عامل بیرونی تفرقه بین مسلمانان را به وجود آورده است

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه عامل بیرونی تفرقه بین مسلمانان را به وجود آورده است، افزود: برخی کشورهای منطقه با اسرائیل برای ایجاد تفرقه هماهنگ می‌کنند که این مایه ننگ و ذلت است.

وی ادامه داد: در کنفرانس هرتزلیا یکی از مسئولان اسرائیل می‌گوید که اسرائیل در بهترین شرایط است چون مسائل کنونی، انرژی تمام کشورهای اسلامی را تجزیه کرده است.

نقش ویژه سپاه در بدو پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

لاریجانی با اشاره به اینکه بیانات آیت‌الله نورمفیدی در نشست امروز گوشه‌هایی از ظرفیت شهدا را برای اسلام و ایران نشان داد، اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت اجلاسیه ملی بزرگداشت ۴ هزار شهید استان گلستان سرمایه‌ای برای استان و تمام ملت بود و نشان می‌داد که ایشان چه میزان از این حرکت راضی هستند که یاد شهدا و جانبازان برای ملت و در اذهان پایدار شده است و ان‌شاء‌الله در آینده در تمام استان‌ها چنین محفل باشکوهی ترتیب داده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تشکر از سپاه پاسداران برای برگزاری کنگره بزرگداشت مقام شهدا افزود: سپاه از بدو پیروزی انقلاب و در دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشته است و در برگزاری چنین محافلی باید چنین نقشی را ایفا کند.

وی ضمن تبریک میلاد پیامبر گرمی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت ادامه داد: همزمانی این اجلاس با ایام فرخنده هفته وحدت بر نورانیت این جلسه افزوده است و بنده هرگاه که در این جلسات شرکت می‌کنم احساس می‌کنم که به دلیل تقدس این محافل باید لباس احرام بر تن کرد.

لاریجانی با تأکید بر اینکه مسئله شهید، مسئله رکنی و پایه در تربیت اسلام است، تصریح کرد: در لسان پیامبر آمده که فردی که اهل مجاهدت نباشد و لباس مجاهدت را از تن درآورد، لباس عزتمندی درآورده است و امام علی (ع) نیز فرموده‌اند که کسانی که لباس مجاهدت بر تن نداشته باشند، لباس خالی بر تن می‌کنند و مجاهدان و شهیدان به دلیل نقش ویژه در آزادگی ملت و کشور‌ها سرافراز هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پدیده‌ای که در انقلاب اسلامی به عنوان مجاهدت رشد کرد، پدیده بسیار مهمی است و ما در این محافل تنها گوشه‌ای از آن را مطرح می‌کنیم.

کشورهای منطقه از نظر تجهیزات نظامی متمکن‌تر هستند ولی ایران امن‌تر است

وی با بیان اینکه امنیت کنونی کشور به دلیل مجاهدت فرزندان خانواده‌های شهدا است، ادامه داد: کشورهای منطقه از نظر تجهیزات نظامی بسیار بیشتر از ایران امکانات دارند اما تهدیدات متوجه آن‌ها است، حال این سوال مطرح می‌شود که آیا ما چنین امکانات نظامی فراوانی داریم که این امنیت در کشور جاری است؟ قطعا ایران به اندازه کشورهای منطقه از تجهیزات نظامی برخوردار نیست.

لاریجانی با اشاره به اینکه دشمنان ایران تأکید می‌کنند که در غرب آسیا تنها ایران از امنیت پایدار برخوردار است، تصریح کرد: ما در زمان دفاع مقدس که به هم ریختگی داشتیم و تازه انقلاب شده بود از کشور جانانه دفاع کردیم.

تهیه طرح دو فوریتی ساماندهی مرزهای کشور و وضعیت کولبرها با ۱۱۰ امضا
هم اکنون بخوانید

شرق و غرب صدام را برای حمله به ایران تحریک و تجهیز کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط ایران در ابتدای انقلاب و روزهای ابتدایی جنگ تصریح کرد: در شرایطی که بنی‌صدر رئیس جمهور بود و مشکلات و به هم ریختگی سیاسی، امنیتی و دفاعی برای کشور ایجاد کرده بود، آمریکا و برخی کشورهای منطقه صدام را تحریک کردند که به ایران حمله کند و در واقع شرق و غرب صدام را برای حمله به ایران همراهی کردند.

وی در تشریح سفر خود به یکی از کشورهای منطقه ادامه داد: سلطان آ‌ن کشور سوابقی از دوران جنگ بیان کرد و می‌گفت چند روز پیش از عملیات صدام پادشاه پیشین اردن با من تماس گرفت که در چند روز آینده حادثه‌ای رخ می‌دهد که همانند قادسیه است و عراقی‌ها از من خواستند که ارتش و نیروی هوایی عراقی‌ها به سمت کشور ما عزیمت کند و جبهه‌ای در این کشور ایجاد کند که البته ما با آن‌ها همکاری نکرده و به گونه‌ای آن‌ها را سرگرم کردیم.

لاریجانی با بیان اینکه شوروی سابق، آمریکا، کشورهای اروپایی و برخی کشورهای منطقه در کنار صدام بودند، گفت: سران یکی از کشورهای منطقه گفت که ما به صدام و تروریست‌ها کمک کردیم و اظهار داشت که حدود ۴۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرده است و در واقع چپ و راست بسیج شدند که به کشوری که مشکل امنیتی، دفاعی و سیاسی دارد حمله کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضور ملت در عرصه دفاع به ویژه عزل بنی‌صدر در مجلس و به صحنه آمدن نیروهای حزب‌اللهی کمک کرد که ایران بحران جنگ ۸ ساله را با موفقیت به پایان برساند.

حمله به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی، ‌‌نهایت ذلت در برابر ایران بود

وی با بیان اینکه ایران بسیار قدرتمندانه در عرصه دفاع مقدس از خاک کشور دفاع کرد، افزود: زمانی که کشور‌ها دیدند که نمی‌توانند در برابر قدرت ملت ایران در ۸ سال دفاع مقدس و در جبهه‌های جنگ به پیروزی برسند به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران حمله کردند که این در واقع ‌‌نهایت ذلت یک کشور در برابر ایران است که به جای جنگ در میدان به هواپیمای مسافربری حمله می‌کند.

غربی‌ها بدانند جنگ با ایران هزینه زیادی دارد

لاریجانی با بیان اینکه یک ملت آماده دفاع نتیجه جنگ را رقم زد، اظهار کرد: غربی‌ها با یک کشور مجاهد طرف هستند و باید بدانند که جنگ با ایران هزینه زیادی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده از کسانی هستم که موافق تقویت بنیه دفاعی است، افزود: اینکه امروز ملت ایران با مجاهدت چهره‌ای ویژه در دنیا به جای گذاشته، بسیار اهمیت دارد و اینکه به این میزان تأکید می‌شود که ما باید قدردان شهدا باشیم به دلیل رزق امنیت به دلیل مجاهدت‌ها است.

مذاکره کشور‌ها با ایران به دلیل وجود امنیت در کشور ماست

وی ادامه داد: تمامی کشورهایی که برای مذاکره به ایران می‌آیند به این دلیل بوده که تنها یک کشور در منطقه ظرفیت ترقی داشته و از امنیت پایدار برخوردار است که این امنیت ناشی از مجاهدت‌ها در دوران دفاع مقدس است.

بزرگ‌ترین خیانت از بین بردن وحدت مسلمانان است

لاریجانی با بیان اینکه شهدا سرمایه ممتدی برای کشور هستند، افزود: این گنجینه ناشی از نظام تربیتی است که پیامبر برای ما به جای گذاشته است. نظام تربیتی پیامبر ارکانی دارد که یکی از این ارکان برادری است و امام خمینی مکررا بر وحدت تأکید کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اساس نظام تربیتی پیامبر هم‌سرنوشتی و وحدت مسلمانان بود، ادامه داد: ما امروز بیش از گذشته به وحدت نیاز داریم زیرا دشمنان می‌خواهند از طریق تفرقه باعث بروز مشکلات در کشور شوند و بزرگ‌ترین خیانت از بین بردن وحدت مسلمانان است.

آماده انتقال تجربیاتم به مدیریت شهری بعدی هستم
هم اکنون بخوانید

وی تصریح کرد: امام خمینی در سخنانی تأکید می‌کنند که اگر مسلمانان وحدت داشته باشند تبدیل به بزرگ‌ترین قدرت جهان می‌شوند و جمهوری اسلامی پرچم وحدت را برافراشته است.

سیاست باید در خدمت اخلاق باشد

لاریجانی با اشاره به اینکه توجه به اخلاق یکی از مسائل مهمی است که پیامبر به آن تأکید کرده‌اند، امام علی (ع) نقل می‌کند که پیامبر مستمرا می‌گفتند که مسلمانان باید خوش خلق باشند و امام حسین (ع) نیز چند عامل از جمله عقل، دین و خوش‌خلقی را مایه سعادت می‌داند و خوش خلقی سبب از بین رفتن کدورت می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: خوش خلقی در روابط فردی بسیار موثر بوده و سبب تقویت اجتماع می‌شود و جامعه سعادتمند باید بداند که اخلاق رکن است و سیاست باید در خدمت اخلاق باشد.

تأکید مقام معظم رهبری بر حضور مجاهدانه در عرصه اقتصادی، تعارف نیست

لاریجانی با تأکید بر اینکه جامعه اسلامی از لحاظ اقتصادی و توانمندی‌های این عرصه نباید زیردست باشد، ادامه داد: جامعه اسلامی باید اهل حرفه بوده و پیامبر نیز اهل حرفه را تحسین می‌کند و یکی از نگرانی‌های پیامبر این بود که در بین مسلمانان اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی وجود نداشته باشد و سوء مدیریت صورت گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شهدا در شرایط سخت برای کشور عزت فراهم کردند، تصریح کرد: امروز برای کسب موفقیت باید اقتصاد پویا داشته باشیم و تأکید مقام معظم رهبری بر حضور مجاهدانه در عرصه اقتصادی، تعارف نیست.

لزوم ایجاد اقتصادی فراگیر و مردمی

وی با تأکید بر ایجاد اقتصادی فراگیر و مردمی تصریح کرد: عاملی که سبب سرفرازی کشور می‌شود وجود امکانات اقتصادی است که این زمینه اقتصادی با کارآفرینی می‌سر می‌شود.

موقعیت مناسب جغرافیایی استان گلستان برای توسعه صادرات

لاریجانی با بیان اینکه نماینده‌های استان گلستان در کمیسیون‌های مهمی حضور دارند، تصریح کرد: از روز گذشته نمایندگان استان و استاندار گلستان اوضاع استان را تشریح کردند و خوشبختانه گلستان از ظرفیت‌های متنوعی برخوردار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان گلستان در مجاورت کشورهایی قرار دارد که می‌تواند قدرت صادراتی برای این استان فراهم کند، ادامه داد: زمینه برای فعالیت‌های متنوع در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن در استان گلستان فراهم است.

لزوم افزایش قدرت مانور مناطق در اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه/ توجه به توسعه روستا‌ها

وی با اشاره به اینکه تلاش شده در اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود، تصریح کرد: قدرت مانور مناطق باید در اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه افزایش یابد و همچنین توسعه روستا‌ها در این اعتماد نو به نقل از برنامه فراهم شود.

لاریجانی با بیان اینکه چرخه اقتصادی روستا‌ها باید فعال شود، ادامه داد: اگر چرخه اقتصادی مطلوب در روستا‌ها وجود نداشته باشد و امکانات آن فراهم نشود نمی‌توان به روستا‌ها کمک کرد و بخشی از سرمایه‌گذاری‌ها باید به فعالیت اقتصادی روستا‌ها اختصاص یابد و زمینه‌های اقتصادی روستا‌ها باید شناسایی شده و اقتصاد روستا‌ها پویا شود.

ضرورت خودکفایی در بخش کشاورزی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأ‌کید بر ضرورت خودکفایی در بخش کشاورزی افزود: در محصولات و موارد ضروری اقتصادی و کشاورزی باید خودکفا شویم و بخش‌های صنعتی که می‌تواند جهش صادراتی ایجاد کند، فعال‌تر شوند.

وی با اشاره به ارسال لایحه ایجاد مناطق آزاد به مجلس و بررسی این لایحه در کمیسیون تخصصی تصریح کرد: اگر منطقه آزاد با توجه به امکانات استان گلستان و وجه صادراتی فراهم شود، تحولی عظیم در این منطقه ایجاد می‌کند.

رونمایی از ۱۱۷ عنوان کتاب و فرش دستباف

لازم به ذکر است لاریجانی در پایان اجلاسیه مذکور از ۱۱۷ کتاب که حاوی زندگینامه ۴ هزار شهید استان گلستان است، رونمایی کرد.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی از تخته فرشی دستباف که نماد کنگره مذکور بود رونمایی کرد و مقرر است این تخته فرش به آستان قدس رضوی تقدیم شود.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا