برخی تصور می‌کنند به دلیل انتخابات می‌توانند از خط قرمز‌ها عبور کنند

اعتماد نو : حجت الاسلام محسنی‌اژه‌ای در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ویژه کمیته قضایی شرق کشور که امروز در ستاد دادگستری خراسان رضوی در مشهد برگزار شد، با اشاره به وجود وسوسه‌های شیطانی و حضور افراد خناس خاطر نشان کرد: توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار (ع) و پیروی از ولایت امر و امامت امت در این زمینه راه گشا خواهد بود؛ بنابراین در این زمینه داشتن بصیرت و هوشیاری برای شناسایی حق از باطل بسیار مهم است.

وی بصیرت افزایی را یکی از نیازهای مهم شرایط کنونی دانست و تصریح کرد: مسئولان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که غفلت از انجام تکلیف شرعی و وظایف قانونی موجب انحراف در مسیر انسان از راه حق؛ به راه باطل می‌شود.

محسنی اژه‌ای افزود: امروز تمام کفر در برابر اسلام قرار گرفته است و همه طاغوت به معنی واقعی کلمه؛ تمام سرمایه، تجربه، امکانات، اطلاعات و تجهیزات و سلاح خود را برای مقابله با حق به میدان آورده است.

وی ادامه داد: ما مکلف به اجتناب و دوری از ظلم و طاغوت هستیم و این مضامین را امروز رهبر معظم انقلاب به «طاغوت اعظم» که‌‌ همان شیطان بزرگ است تعبیر فرمودند و این طاغوت و شیطان در تمامی دوره‌ها و اعصار وجود داشته و امروز امریکا نماد طاغوت اعظم و شیطان بزرگ است.

محسنی اژه‌ای اظهار کرد: یکی از شیوه‌های امروز طاغوت، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، جنگ نیابتی در حوزه‌های نرم و سخت است و این کار را بوسیله عمّال و دولت‌های دست نشانده انجام می‌دهد و در این زمینه از تمامی امکانات ممکن بهره می‌گیرد.

دو نگرش و تحلیل نیروهای انقلاب درباره انتخابات
هم اکنون بخوانید

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به حوزه گسترده مقابله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با توطئه‌های دشمنان خاطر نشان کرد: ما باید در دو حوزه جنگ نرم و جنگ سخت ضمن توجه به اصل پیشگیری، خود را برای هرگونه مواجهه با دشمن با هدف دفاع از کیان نظام مقدس اسلامی آماده کنیم و در چنین شرایطی غفلت در کوچک‌ترین اجزاء ممکن است صدمات بزرگ و جبران ناپذیری به ما وارد کند.

وی افزود: دشمن سعی می‌کند جنگ در سطوح مختلف را به داخل کشور منتقل کند اما بحمدالله به لطف خداوند متعال و با رهبری‌های حکمیانه مقام معظم رهبری، تلاش مسئولان و بصیرت و هوشیاری مردم بزرگوارمان به آنچه هدف اصلیشان بوده، نرسیده است.

سخنگوی قو‌قضاییه ادامه داد: شناسایی نقشه راه دشمن برای ما ضروریست و به‌‌ همان اندازه داشتن نقشه راه و شناسایی نقاط ضعف و قوت خودمان اهمیت دارد تا با یک هم افزایی مطلوب نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی هم پوشانی را یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های موجود جامعه امروز دانست و خاطر نشان کرد: نیروهای انقلابی، مؤمن و عمل کننده باید با هم پوشانی مطلوب از یکدیگر به تکالیف و وظایف خود به درستی عمل کنند والا دشمن از کوچک‌ترین فرصت‌ها و روزنه‌ها برای ضربه زدن به کشور استفاده می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده تصریح کرد: با نزدیک‌تر شدن به انتخابات، طبیعی است که شرایط حساستر می‌شود، بنابراین نیازمند تلاش هرچه بیشتر در راستای انجام وظایف هستیم؛ چه آنکه عده‌ای به غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمز‌ها عبور کنند و ضمن هنجار شکنی، ارزش‌ها را زیر پا بگذارند؛ در حالیکه این، یک تصور غلط و فکر واهی است.

وزرای خارجه ایران و روسیه گفت‌وگوی پرباری داشتند
هم اکنون بخوانید

سخنگوی دستگاه قضایی خاطر نشان کرد: دشمن سعی می‌کند برخی نهادهای مؤثر مانند بسیج، سپاه، شورای نگهبان و دستگاه قضایی را تحت فشار بگذارد و در کارکرد آن‌ها اخلال ایجاد کند اما دشمنان باید بدانند که مسئولان، هوشیار و مردم، بابصیرت هستند و هرگز اجازه تحقق توهمات آن‌ها را نخواهند داد و تحت تأثیر شانتاژهای سیاسی قرار نخواهند گرفت.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا