«رادیو جمعه» جایگزین مناسبی برای «جمعه ایرانی» است؟

«رادیو جمعه» که نزدیک به یک سال است صبح‌های جمعه‌ از «رادیو ایران» پخش می‌شود، در بدو امر با واکشن منفی برخی مخاطبان و انتقاداتی از سوی برخی دیگر مبنی بر تقلید این اعتماد نو به نقل از برنامه از «جمعه ایرانی» مواجه شد؛ با این حال به نظر می‌رسد با گذشت یک سال از تولید و پخش «رادیو جمعه»، این اعتماد نو به نقل از برنامه نسبتا توانسته باشد در جذب مخاطبان موفق عمل کند.

به گزارش اعتماد نو به نقل ازایسنا، «رادیو جمعه» با درون‌مایه‌ای طنز، حدود یک سال است که جایگزین اعتماد نو به نقل از برنامه پرمخاطب «جمعه ایرانی» شده است؛ توقف اعتماد نو به نقل از برنامه «جمعه ایرانی» گمانه‌زنی‌های متفاوت و حاشیه‌های زیادی را به وجود آورد؛ البته تمامی عوامل اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» معتقدند که این اعتماد نو به نقل از برنامه، نسل سوم اعتماد نو به نقل از برنامه‌های طنز صبح‌های جمعه است و جایگزین هیچ اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای نشده و حتی به محتوای آن نیز دست نخورده است.

از طرفی هم اغلب هنرمندانی که امروز در اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» حضور دارند، همان بازیگران پیشکسوت «جمعه ایرانی» هستند که به مرور جذب این اعتماد نو به نقل از برنامه شده و با آن همکاری خود را ادامه داده‌اند.

به همین منظور پایگاه خبری ایسنا با تهیه‌کننده اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» و چند تن از هنرمندان این مجموعه درباره‌ی تفاوت‌ها و شباهت‌های اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» و «جمعه ایرانی» گفت‌وگو کرده است.

محتوا و بازیگران «رادیو جمعه» همانند «جمعه ایرانی» است

ساجد قدوسیان، تهیه‌کننده اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» درباره‌ی شروع تولید این اعتماد نو به نقل از برنامه گفت: با بهنام احمدپور، مدیر محترم رادیو ایران از قبل آشنایی داشتم و از طرف ایشان به رادیو ایران دعوت شدم؛ از روز اول خواستند که یک اعتماد نو به نقل از برنامه طنز برای «صبح جمعه» طراحی کنم. از آنجایی که ما هم اهل خطر و کارهای سخت هستیم، تصمیم گرفتیم با همکاران دیگر این کار را شروع کنیم و در طول یک سال با وجود سختی‌های زیادی که کشیدیم، خوشبختانه بازخوردهای خوبی از مخاطبان داشتیم و مسؤولان هم از اعتماد نو به نقل از برنامه راضی بودند.

این تهیه‌کننده رادیویی با بیان اینکه اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» جایگزین هیچ اعتماد نو به نقل از برنامه‌ی دیگری نشده است، اظهار کرد: اعتماد نو به نقل از برنامه‌های طنز صبح جمعه از سال‌های قبل تولید و پخش می‌شده است. با توجه به مصوبات سازمان صداوسیما و مقتضیات زمانه، مجبور شدیم تغییراتی در شکل اعتماد نو به نقل از برنامه ایجاد کنیم. به طور کلی در طول این یک سال تلاش کردم شاکله‌ی اصلی این اعتماد نو به نقل از برنامه دست نخورده باقی بماند و فقط مطالب به‌روزتری به فضای اصلی کار اضافه شود؛ اما برخی از تغییرات اعتماد نو به نقل از برنامه هم به، درخواست مدیران بود. این اعتماد نو به نقل از برنامه شنونده‌های خاص خود را داشت و ما نیز تلاش کردیم تا ضمن حفظ شنونده‌های قدیمی، با آوردن هنرمندان پیشکسوت، مخاطب جدید را هم جذب کنیم؛ به همین دلیل بازیگران جوان را به کار اضافه کردم تا نگاهمان به فضای امروز جامعه نزدیک‌تر باشد، اما به طور کلی شکل محتوا و بازیگران «رادیو جمعه» همانند «جمعه ایرانی» است.

قدوسیان با اشاره به سختی و دشواری‌های که در طول این یک سال با آنها مواجه بوده‌اند، گفت: اگر حمایت‌های مستقیم مهندس احمدپور، مدیر رادیو ایران نبود، این یک سال سخت می‌گذشت. همچنین آقای افتخاری، مدیر ورزش و تفریحات رادیو ایران هم به عنوان یک پدر بالای سر اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» بودند.

«رادیو جمعه» و «جمعه ایرانی» هیچ ارجحیتی نسبت به هم ندارند

زمان، سنگ محکی باشد برای سنجش عیار ادعای تحریم‌کنندگان جشنواره فجر
هم اکنون بخوانید

اصغرسمسارزاده،‌ بازیگر پیشکسوت طنز نیز درباره‌ی تفاوت اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» با «جمعه ایرانی» به ایسنا گفت: نمی‌توانیم اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها را با هم مقایسه کنیم. هر تهیه‌کننده‌ای به یک شکل فکر می‌کند و طبیعتاً سعید توکل(تهیه‌کننده «جمعه ایرانی») و ساجد قدوسیان (تهیه‌کننده «رادیو جمعه») فکرهای متفاوتی دارند و دوست ندارم مقایسه‌ای بین این دو تهیه‌کننده انجام دهم؛ به نظرم این دو اعتماد نو به نقل از برنامه هیچ ارجحیتی نسبت به هم ندارند.

او با اشاره به شروع همکاری خود با اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه»، گفت: مردم برایم مهم هستند. از زمان اعتماد نو به نقل از برنامه «صبح جمعه باشما»، «قند و نمک» و «جمعه ایرانی» برای مردم کار می‌کنم و الان هم به خاطر مردم است که با اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» همکاری دارم. مردم را دوست دارم و نمی‌توانم دوری مردم را تحمل کنم.

سمسارزاده در پاسخ به این پرسش که چرا پخش اعتماد نو به نقل از برنامه «جمعه ایرانی» متوقف شد، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم  که مردم به  اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» گوش دهند و لذت ببرند و قرار است اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» در رادیو تصویری (رادیو نما)  همراه با عکس نیز پخش شود. گروه این اعتماد نو به نقل از برنامه، نیروهای کارکشته و جوان هستند و باید قدرشان رابدانیم. این امر نشان می‌دهد که باید به جوان‌گرایی در اعتماد نو به نقل از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی روی بیاوریم.

«رادیو جمعه» از حمایت مالی پایینی برخوردار است

عباس محبی، بازیگر پیشکسوت طنز درباره‌ تفاوت‌های اعتماد نو به نقل از برنامه «جمعه ایرانی» و «رادیو جمعه»، گفت: آغاز اعتماد نو به نقل از برنامه «جمعه ایرانی» با شور و هیجان زیادی همراه نبود. این اعتماد نو به نقل از برنامه در بدو تولد نقص‌هایی داشت که به مرور زمان برطرف شد، اما اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» نسبت به «جمعه ایرانی» به دلیل بهره‌گیری از تجارب و حضور پیشکسوتان و هنرمندان جوان و بااستعداد، موفق‌تر عمل کرده است. قدوسیان، تهیه‌کننده «رادیو جمعه» هم شعر و موسیقی را به خوبی می‌شناسد که این از پارامترهای موفقیت یک تهیه‌کننده محسوب می‌شود.

محبی در ادامه یادآور شد: جوان‌های امروز به دلیل حضور در شبکه‌های اجتماعی، رادیو و رسانه‌های دیگر به طور کلی آگاهی بالاتری نسبت به نسل ما دارند و به همین خاطر هم اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» جای زیادی برای پیشرفت دارد.

این بازیگر پیشکسوت با اشاره به حمایت مالی ضعیفی که از اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» صورت می‌گیرد، گفت: «جمعه ایرانی» از پشتیبانی مالی قوی برخوردار بود، اما «رادیو جمعه» از حمایت مالی پایینی برخوردار است و اغلب بازیگران به دلیل عشق به کارشان به این اعتماد نو به نقل از برنامه پیوستند. ما تنها حمایت مهندس احمدپور (مدیر رادیو ایران) را داشتیم و با شرایط کارمندان اداری کار می‌کنیم؛ البته قول‌هایی داده شده که اسپانسر به اعتماد نو به نقل از برنامه اضافه می‌شود و همچنین از صداوسیما نیز قول‌هایی داده شده که سالنی در بیرون گرفته می‌شود تا مردم بیایند و به صورت زنده اعتماد نو به نقل از برنامه را تماشا کنند.

او افزود: به همین خاطر از مردم دعوت می‌کنم که بیایند و اعتماد نو به نقل از برنامه ما را به صورت زنده ببینند تا نفس گرمشان به ما انرژی دهد. امید زیادی به این گروه و جوان‌های با استعداد دارم و از منوچهر آذری هم دعوت می‌کنم به ما ملحق شود تا به اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» رنگ بهتری دهیم.

«رادیو جمعه» نسل سوم اعتماد نو به نقل از برنامه‌های صبح‌های جمعه‌ رادیویی است

«آسمان دوست‌داشتنی» آماده نمایش شد
هم اکنون بخوانید

حمیدرضا افتخاری، مدیر گروه ورزش وتفریحات «رادیو ایران» درباره اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» گفت: این اعتماد نو به نقل از برنامه نسل سوم اعتماد نو به نقل از برنامه‌های صبح‌های جمعه‌ رادیویی است. هر کدام از این اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها در دوره‌ای وظیفه خاصی را ایفا کردند؛ نسل سوم همه‌ این اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها «رادیو جمعه» است که استخوان‌بندی تیم آن همانند اعتماد نو به نقل از برنامه‌های قبلی است، ولی متناسب با نیازهای روز، بازیگران جدیدی هم به گروه اضافه شدند تا نسل سوم این اعتماد نو به نقل از برنامه متناسب با اتفاق های روز رسانه‌ای ایجاد شود؛ زیرا دنیای رسانه به دلیل حضور شبکه‌های اجتماعی، دچار تحول شده است.

او یادآور شد که بازخورد مخاطبان و بازتابی که از اعتماد نو به نقل از برنامه داشته‌اند، نشان‌دهنده موفقیت اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» تا به این جای کار است.

شاید «جمعه‌ ایرانی‌»‌ها به ما انتقاداتی وارد کنند

همچنین نسرین زارع، بازیگر اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» درباره نحوه حضور خود در اعتماد نو به نقل از برنامه «رادیو جمعه» بیان کرد: از طرف تهیه‌کننده اعتماد نو به نقل از برنامه، مطرح شد که اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای با آیتم نمایشی در دست تولید دارد که من هم پذیرفتم و همکاری خود را با این گروه شروع کردم. آقای قدوسیان با آدم‌های کاربلدی همکاری می‌کند و خوشبختانه گروه منسجم است و کارها به خوبی پیش می‌رود.

او یادآور شد: ما مخاطبانی داریم که عاشق این اعتماد نو به نقل از برنامه هستند و نظرات، پیشنهادات و انتقادات خودشان را به ما منتقل می‌کنند. شاید کسانی که دست‌اندرکار اعتماد نو به نقل از برنامه «جمعه ایرانی» بوده‌اند به ما انتقاداتی وارد کنند، اما از طرف شنونده‌ها بازخوردهای خوبی داشته‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =

دکمه بازگشت به بالا