وعده حمایت شهرداری از فیلم‌هایی که با موضوع زنان کارآفرین ساخته شود

نشست خبری دوره نهم جشنواره فیلم پروین اعتصامی، امروز، شنبه ۲۰ آذرماه در سالن استاد ناصری خانه هنرمندان برگزار شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از آنا، سالن استاد ناصری خانه هنرمندان، امروز، شنبه ۲۰ آذر ماه میزبان اولین نشست خبری دوره نهم جشنواره فیلم پروین اعتصامی با حضور مازیار رضاخانی، دبیر جشنواره، فرحناز قیصرپور، مدیر اجرایی جشنواره و الهه عطائی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و جمعی از پایگاه خبریان بود.

متاسفانه در بخش پروین اعتصامی فقر عجیبی وجود دارد

در ابتدای اعتماد نو به نقل از برنامه که طبق معمول با تاخیر آغاز شد، مازیار رضاخانی، دبیر نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی درمورد تاریخچه این رویداد سینمایی گفت: «جشنواره پروین اعتصامی ۱۰ سال است که برگزار می‌شود: ابتدا سالانه برگزار می‌شد و سپس تبدیل به جشنواره دوسالانه شد. خوشبختانه جشنواره در این سال‌ها توانسته میزبان فیلم‌های بسیاری با موضوع باشد: فیلم‌هایی که برای جشنواره ساخته و ارسال می‌شدند. جشنواره ابتدا با نام بانوان فیلمساز برگزار می‌شود که از دوره دوم به بعد، به پروین اعتصامی تغییر نام داد. یکی از عزیزانی که ما را در این سال‌ها یاری داد، احمد مسجدجامعی بود که کمک‌های بسیاری به برگزاری جشنواره پروین اعتصامی کرده‌ و که از ایشان تشکر می‌کنم.

وی در ادامه گفت: «دوره قبل جشنواره، دو سال قبل برگزار شد و جایزه بهترین کارگردان زن سینما به نیکی کریمی رسید. بخش تازه‌ای امسال به جشنواره اضافه شده که اهدای جایزه به مادران شهدای مدافع حرم و به پاس رشادت‌های فرزاندن‌شان است. متاسفانه در بخش پروین اعتصامی فقر عجیبی وجود دارد و فیلم‌های بسیاری درباره این شاعر بزرگ ساخته نشده است. در نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی سازمان منطقه آزاد کیش نیز حضور دارد. همچنین امسال تصمیم گرفته‌ایم که باارزش‌ترین و گران‌ترین جایزه را به بهترین فیلم از نظر تماشاگران بدهیم.»

پژوهشکده باقرالعلوم (ع) باید نقطه عطف فعالیت‌های فرهنگی کشور باشد
هم اکنون بخوانید

دبیر نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی درمورد محل برگزاری این رویداد هم گفت: «محل برگزاری این جشنواره خانه هنرمندان خواهد بود اما به علت نزدیک بودن به جشنواره فیلم فجر امکان دارد این مکان به جای دیگری تغییر یابد.»

جشنواره فقط مختص به زنان فیلمساز نیست

در ادامه نشست فرحناز قیصرپور، مدیر اجرایی نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی گفت: «امسال جشنواره فیلم پروین اعتصامی فقط مختص به بانوان فیلمساز نیست و مردان فیلمسازی که با موضوع زنان فیلم ساخته‌اند هم می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. سال‌های گذشته ما دو جایزه در اختتامیه این جشنواره اهدا می‌کردیم که آنها نیلوفر زرین و پروین زرین بودند؛ دبیرخانه نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی تصمیم گرفته با حذف جایزه نیلوفر زرین یک تندیس به فیلمساز نمونه تعلق یابد و جوایز امسال تندیس پروین، نشان پروین و پلاک پروین خواهد بود.»

فیلمسازها برای ساخت فیلم‌هاشان می‌توانند روی ما حساب کنند

الهه عطائی، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران نیز در انتهای این نشست گفت: «در این سال‌ها که جشنواره پروین اعتصامی برگزار شده، شهرداری تهران همواره در کنار این جشنواره بوده و توانسته کمک زیادی به برگزاری این رویداد کند. حوزه بانوان شهرداری تهران تصمیم دارد به صورت جدی از فیلم‌هایی که با موضوع زنان کارآفرین ساخته می‌شود، حمایت مالی کند و این قول را به فیلمسازها می‌دهیم که برای ساخت فیلم‌هاشان می‌توانند روی ما حساب کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا