توضیحات سخنگوی شورای نگهبان درباره انعکاس نادرست اظهارات ابراهیمیان

به گزارش اعتماد نو عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مطلبی در کانال تلگرامی خود با عنوان «گزارشی از یک نشست حقوقی» با اشاره به شرکت خود در نشست علمی که روز شنبه به همت دانشجویان و انجمن علمی حقوق دانشگاه شهید بهشتی و با حضور اساتید حقوق درباره سیاست‌های کلی انتخابات برگزار شد،‌ عنوان کرد: نفس برگزاری این قبیل جلسات بسیار جای تقدیر دارد چرا که جمعی از دانشجویان علاقه مند همت کرده و با اجابت دعوت از سوی اساتید محترم فرصت مباحثه علمی فراهم شده بود.

وی در این مطلب خاطرنشان کرده است: از نظرات استاد دکتر کاشانی و نیز آقای دکتر گرجی بهره بردم اگر چه به دلیل جلسه بعدی نتوانستم از نظرات همکار محترم آقای دکتر ابراهیمیان استفاده کنم.

کدخدایی با اشاره به این که ابراهیمیان، دیروز یکشنبه در تماسی با وی اعلام کرده است که نظرش راجع به قانون انتخابات بد منعکس شده است، تصریح کرده است: آنچه منتشر شده بود اینکه قانون انتخابات ریاست جمهوری در بررسی صلاحیت ها خلاف قانون اساسی است؟ نکته‌ای که همان روز برخی در تماس با من بند ۹ اصل ۱۱۰ را یادآور شدند که وظیفه بررسی صلاحیت ها در انتخابات ریاست جمهوری بر عهده شورای نگهبان نهاده شده است و آقای دکتر ابراهیمیان عزیز بیان داشتند که من توجه به این بند داشته و این گونه سخن نگفته ام و معتقد هستم به موجب این بند بررسی صلاحیت نامزد های انتخابات بر عهده شورای نگهبان است.

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه خاطرنشان کرده است: از من خواسته شد که این نکته را اصلاح کنم؛ ظاهراً تیتر انتخابی برخی رسانه ها مانند اینکه: «معتقدم قانون انتخابات ریاست جمهوری خلاف قانون اساسی است» دقیق نبوده است.

برخی از مسئولان نمی‎دانند چه موضوعاتی را چه زمانی مطرح کنند
هم اکنون بخوانید

منبع: دیده بان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =

دکمه بازگشت به بالا