جامعه‌ای که همه هنجارهایش تحمیلی باشد، از درون مرده است

به گزارش اعتماد نو ، محمود صادقی نماینده لیست امید در مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک گفت: برخی برای رای مردم ارزش قائل نیستند. حق حاکمیت از آن خداوند است. برخی برای رای مردم ارزشی قائل نیستند و موافق حکومت انتصابی هستند در حالیکه تمام ارکان نظام مبتنی بر رای مردم است. این حکومت،حکومت ولایی انتخابی است.

او افزود: آزادی مبنای شخصیت است. جامعه‌ای که همه هنجارهایش تحمیلی باشد، از درون مرده است. نمی‌توان قانون را با تغییر انسان‌ها به آنها تحمیل کرد.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: در زمان دولت اصلاحات دلار ۹۰۰ تومان بود و زمان دولت مهرورز این رقم به ۴ هزار تومان رسید. اما این مسئله با تدبیر دولت فعلی از آن حالت لجام گسیخته و نوسانی خارج شد. در حالی که در دولت اصلاحات رشد مثبت ۸ ثبت شد در زمان دولت قبل به رشد منفی شش رسیدیم.

او با اشاره به اینکه در اصل ۸۳ قانون اعلام شده هر نماینده در برابر تمام مردم مسئول است، گفت: نمی‌توان مصونیت نمایندگان را نادیده گرفت. نباید فضایی باشد که نمایندگان از گفتن حقیقت واهمه داشته باشند و لرزه بر اندامشان باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: نباید این فضا را به وجود آورد که نماینده نگران آن باشد که با گفتن حقیقت در دوره بعد، رد صلاحیت شود. نماینده نباید تعقیب قضایی شود و یا شبانه اقدام به جلب او کنند.

نماینده لیست امید یادآور شد: در مورد شکایت‌ها از بنده اولین آن مربوط به دانشجویان بورسیه است که برخی بورس نبوده‌اند. آن بورسیه‌ها از نظر بنده غیرقانونی است. در حالیکه من به بورسیه‌ها کاری ندارم و این روند را سالم نمی‌دانم، تا بحال زبان نگشوده‌ام و نگفته‌ام که پسر فلان روحانی، وزیر، معاون رییس‌جمهور و… در این لیست بورسیه‌ها بوده‌اند که اگر دادگاهی شوم، کاملا آنها را افشا می‌کنم.

خاموش کردن دوربین های فراپادمانی توسط سازمان انرژی هسته‌ای، اقدامی انقلابی است
هم اکنون بخوانید

صادقی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک گفت: حتی اگر پسر بنده هم خلافی کرده است، می‌توانند آن را دستگیر کنند، حال چه شبانه و چه به شکل‌های دیگر.

او با تاکید بر اینکه رد صلاحیت‌ها در انتخابات مجلس فله‌ای بود، گفت: حدود ۶۰ درصد ثبت‌نام‌کنندگان کنار گذاشته شدند.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: چندین بار در ایام جنگ تا لب شهادت رفته‌ام و اکنون نیز خوشحال می‌شوم به این درجه نائل شوم.

عضو هیئت رییسه فراکسیون امید تصریح کرد: در انتخابات هفتم اسفند ۹۴ قبل از شروع به کار و بازی، تعدادی از ژنرال‌های ما را با کارت قرمز اخراج کردند.

صادقی در ادامه با اشاره به موضوع برجام گفت: مسوولان عالی رتبه نظام هم دوست داشتند مسئله هسته‌ای در دولت قبل حل شود، اما در آنها نمی‌دیدند که این مشکل را حل کنند.

صادقی در پایان گفت: بنده در جلسه‌ای که در شیراز داشتم، اظهارات نسبتا تندی نسبت به رییس قوه‌قضاییه داشتم که جا دارد در اینجا بابت آن از رییس دستگاه قضا عذرخواهی کنم.

پیش از آغاز صحبت های صادقی, رئیس انجمن دانشگاه اراک خطاب به وی گفت: مراسمی که با فشار برخی در حال تعطیل شدن بود، با پیگیری استاندار مرکزی و فرماندار اراک برگزار شد.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا