امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۸:۴۰ قبل از ظهر

سایز متن   /


اعتماد نو: احمد خرم  با اشاره به بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: باید تمام دلایل سانحه قطار مشهد بررسی شود و پس از اتمام بررسی‌ها پرونده به قوه قضائیه برود و مراجع دیگر هم در این باره رأی[…]


اعتماد نو: احمد خرم  با اشاره به بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: باید تمام دلایل سانحه قطار مشهد بررسی شود و پس از اتمام بررسی‌ها پرونده به قوه قضائیه برود و مراجع دیگر هم در این باره رأی دهند.

وی افزود: هر چند تمام ملت ایران از این سانحه متاثر هستند اما تصمیم‌گیری مجلس نسبت به این استیضاح در این شرایط درست نیست.

وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات با اشاره به اختصاص بودجه ناچیز به بخش‌ حمل و نقل گفت: باید دید در ۳۸ سال پس از انقلاب چه مسائلی باعث افزایش سوانح حمل و نقلی به ویژه در حمل و نقل جاده‌ای ، هوایی و ریلی شده است. معتقدم یکی از مسائلی که در این موضوع تاثیر مستقیم دارد بی‌توجهی مجلس و دولت در ادوار گذشته است.

خرم ادامه داد: در حالی که قبل از انقلاب چیزی حدود ۲۵ درصد از بودجه عمرانی به بخش حمل و نقل اختصاص داشت این رقم در بعد از انقلاب به کمتر از ۱۱ درصد رسید و حتی در سال‌هایی بودجه حمل و نقل از بودجه عمرانی تنها ۳ درصد بود.

وی گفت: در حالی که بعد از انقلاب تمام مدیران اولویت حمل و نقل را توسعه ریلی عنوان کردند اما امروز ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر ریل قبل از انقلاب به چیزی حدود ۱۰ هزار کیلومتر پس از ۳۸ سال رسیده است. این در حالی است که امروز باید تمام شبکه  ریلی کامل می‌شد و پروژه‌های توسعه کیفی در حال انجام می‌بود.

خرم تاکید کرد: به طور قطع یکی از مشکلات و موانع، اختصاص بودجه ناچیز به بخش حمل و نقل است.

وزیر راه و ترابری دوره اصلاحات با غیرمنطقی خواندن استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این شرایط تاکید کرد: عده‌ای می‌خواهند به جای برخورد فنی و تخصصی برخورد سیاسی با مسائل داشته باشند و به طور قطع استیضاح آقای آخوندی در شرایطی که تنها چند ماه از عمر دولت باقی مانده است به صلاح نیست.

خرم با اشاره به بدعت گزاری مدیرعامل شرکت راه آهن و استعفای وی از سمت خود پس از وقوع این حادثه گفت: در زمان وزارتم پس از سانحه سقوط هواپیما در مصاحبه‌ای با صدا و سیما از مردم عذرخواهی کردم اما صدا و سیما با این جریان برخورد سیاسی کرد و جمله عذرخواهی مرا سانسور کرد.

وی افزود: در آن زمان یکی از منتقدان صدا و سیما بودم و به طور صادقانه و با صراحت انتقاداتم را منتقل می‌کردم که گویا این برخورد مورد پسند صدا و سیما نبود.

خرم افزود: امروز هم صدا و سیما نباید غرض‌ورزانه درباره موضوعات اطلاع‌رسانی کند.

وزیر دوره اصلاحات با بیان اینکه مجلس دهم نباید رأی به استیضاح وزیر راه و شهرسازی دهد، گفت: هنوز مساله حادثه روشن نشده است و اینکه آیا وزیر راه و شهرسازی به طور مستقیم در این سانحه دخالتی داشته مشخص نیست.

وی در باره الزام مجهز بودن سیستم حمل و نقل ریلی به تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید گفت: از سال ۸۱ به شرکت راه‌آهن و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ابلاغ کردیم که هیچ ایستگاه راه‌آهنی بدون تجهیزات CTC نباید به افتتاح برسد و در آن زمان راه آهن بافق – مشهد به طول هزار کیلومتر با تجهیزات سیگنالینگ به افتتاح رسید و معتقدم دولت‌ها هم باید نگاه ویژه‌ای به ورود تکنولوژی‌های جدید به سیستم‌های حمل و نقلی داشته باشند.

منبع: اعتماد نو به نقل از ایلنا

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی