امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۷:۲۴ قبل از ظهر

سایز متن   /


اعتمادنو: حجت الاسلام دکتر رسول منتجب نیا شامگاه سه شنبه در آیین بزرگداشت روز دانشجو که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد، افزود: دانشجویان در انتخابات سال ۹۲ باحضور پرشور ، گفتمان اعتدال را برگزیدند[…]


اعتمادنو: حجت الاسلام دکتر رسول منتجب نیا شامگاه سه شنبه در آیین بزرگداشت روز دانشجو که از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک برگزار شد، افزود: دانشجویان در انتخابات سال ۹۲ باحضور پرشور ، گفتمان اعتدال را برگزیدند و اینک نیز وظیفه دارند راه خطیر موفقیت در انتخابات سال آینده را با وسواس و تیزبینی انتخاب کنند. 

وی ادامه داد: جنبش دانشجویی باید هر روز پرشور تر از روز گذشته حرکت کند و با روحیه نقادی در کنار بیان دستاوردها انتخابات را به سیر گزینش گری بهترین راه هدایت کند.

وی اضافه کرد: دانشجویان باید همواره احساس تحول آفرینی و تغییر را در وجود خود تقویت کرده و همانگونه که در هشت سال دولت های نهم و دهم در مقابل سانسورها و خفقان سیاسی ایستادگی کردند، با قدرت در راستای تحقق اهداف عالیه خود حرکت کنند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی افزود: در دولت های قبل، فضای دانشگاه ها امنیتی و پلیسی بود به طوری که با هر گونه جنبش سیاسی برخورد می شد اما امروز به برکت گفتمان اعتدال دانشگاه ها به فضای باز سیاسی رسیده است و دانشجویان با آرامش خاطر در خصوص دیدگاه های سیاسی خود بحث و تبادل نظر می کنند.
حجت الاسلام منتجب نیا افزود: دانشجو صدای بیدار جامعه ، مطالبه گر و پرسشگر است و جنبش دانشجویی باید همواره نقاد باشد و فریاد بزند تا جامعه اصلاح شود و اگر این جنش را تضعیف کنند و یا از فعالیت آن بکاهند ، امثال بابک زنجانی ها رشد کرده و اموال مردم را به یغما می برند.
وی اضافه کرد: پیش از دولت تدبیر و امید دانشجویان تحول گرا و تغییر طلب بر تابیده نمی شدند و فضای دانشگاهی با خمودگی مواجه بود.
قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: دانشجویان مدافعان حقوق مردم هستند و این قشر از جامعه باید برای احقاق حقوق مردم فریاد بزند، انتقاد و اعتراض کند چرا که فریاد دانشجو فریاد ملت است و این رویه تکلیف اصلی دانشجویان است.
حجت الاسلام منتجب نیا، دانشجویان را امید ملت و منشاء تحول دانست و گفت: این قشر از جامعه چشم، گوش و زبان ملت محسوب می شوند و مسئولان باید بدانند که نمی توان چشم مردم را نابینا، گوش مردم را ناشنوا و زبان ملت را ببرند.
وی، دانشجو را معنای تبلور، تجلی خاص، ارداه، درک و شعور یک ملت معرفی کرد و گفت: دانشجویان باید جایگاه خود را در جامعه به خوبی درک کرده و بدانند که در صورت هم صدا بودن می توانند تغییرات اساسی در جامعه ایجاد کنند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی بیان کرد: دانشجویان نبض حرکت قلب جامعه محسوب می شوند و چنانچه دانشگاه ها حرکت متوازن و علم گرا داشته باشند جامعه نیز به تبعیت از مراکز علمی کشور در مسیر توسعه، رشد و تعالی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: اگر آزادی بیان و فکر در دانشگاه ها وجود نداشته باشد و دانشجویان نتوانند از شعور و درک خود استفاده کنند، جامعه نیز به تبعیت از آن مرده و بی روح خواهد بود بنابراین باید در هر شرایطی آزادی فکر و بیان در دانشگاه ها حاکم شود.
مشاور عالی استاندار استان مرکزی نیز در این آئین گفت: دانشجویان طیف زنده جامعه هستند که امید است بر پایه عدالت جویی و برای رفع ظلم همواره در صحنه باشند.
منتجب نیا:دانشجو زبان ملت است نمی توان او را ساکت کرد
قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه دانشگاه نبض حیات جامعه است، گفت: دانشجو زبان ملت است، نمی‌توان او را ساکت کرد.
به گزارش عصر دانشجو، حجت‌الاسلام  رسول منتجب‌نیا در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی اراک با  تبریک این روز، دانشجو را مصداق تبلور و تجلی خواست، اراده، درک و شعور یک ملت عنوان کرد که همه خواسته‌ها و امیدهای یک خانواده در او متجلی می‌شود تا بتواند مدارج عالی علمی را طی کند و به یک عنصر خدمتگزار و مفید برای جامعه بدل شود.
وی با بیان اینکه دانشجو به حکم جوان بودن مجموعه‌ای از انرژی‌هاست و هیجان، نشاط، شادمانی و تحرک لازمه ذاتی این قشر است، افزود: دانشجو به حکم تحصیل اهل مطالعه، آموزش و پژوهش است و عقل، شعور، ادارک و فهم در او رشد می کند و براین اساس اگر دانشجو را مصداق تبلور پویایی و تجلی عقل و درک جامعه عنوان کنیم، سخنی به گزاف نگفته‌ایم.
مشاور رئیس دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه دانشجو نبض حرکت و قلب جامعه است، گفت: سلامت دانشگاه منوط به حرکت سریع و متوازن است و اگر فاقد این پویایی و حرکت باشد عملا جامعه حیات ندارد. اگر دانشگاه آزاد نباشد و با آزادی و آگاهی دست به انتخاب نزند، محدودیت و سانسور بر فضای آن حاکم شود و از اختیار، آزادگی و آگاهی خود استفاده نکند، زنده نیست و در پی آن جامعه زنده نخواهد بود، به همین جهت نبض حرکت جامعه به دست دانشگاه و دانشجو است.
وی شاغول سلامت جامعه و حتی عدم سلامت جامعه را دانشگاه دانست؛ چراکه می تواند در مقابل کجی‌ها و اعوجاج ها بایستد .
منتجب نیا با بیان اینکه متاسفانه دانشگاه را دست کم گرفته‌ایم و حتی برخی افراد آن را پدیده‌ای منفی قلمداد می‌کنند، عنوان کرد: دانشگاه  سرشار از پتانسیل است. امام راحل دانشگاه را مبداء همه تحولات، و مقدرات کشور را به دست دانشگاهیان می‌دانستند، چراکه پزشکان، اساتید و تحصیل کرده‌های کشور از همین دانشگاه‌ها بیرون می‌آیند و سرنوشت کشور به دست آنها رقم می‌خورد.
وی با تاکید بر اینکه اصلاح دانشگاه اصلاح جامعه را در پی دارد ،گفت: این باور امام راحل بود؛ شخصیتی که انقلاب را رهبری، و نظام را پایه‌گذاری و دانشگاه را از چنگال رژیم ستمشاهی خارج کرد، گفت: امروز دانشجو منشاء تحولات، تحرکات و امید امام و ملت است. نمی‌توان چشم و گوش ملت را نابینا و ناشنوا کرد و زبان آنها را بست. دانشجو زبان ملت است و نمی‌توان آن را ساکت کرد.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی انتقاد، اعتراض و فریاد را حق دانشجو دانست و با تاکید براینکه فریاد دانشجو فریاد ملت است، گفت: دانشجویان باید خود را برای انتقادات، فریاد زدن‌ها، گرفتن مچ متخلفان و اختلاس‌گران و دزدان بیت‌المال آماده کنند. هشت سال دانشجو ساکت شد، انجمن‌ها و فعالیت دانشجویی به تعطیلی کشیده شد و حاصل آن بروز تخلفات و اختلاس‌های کلان شد. قطعا اگر جامعه دانشگاهی و دانشجویان ساکت نمی‌شدند و اجتماع، انتقاد و اعتراض آنها امکان شنیده شدن داشت نوبت و فضا برای دزدان بیت‌المال و اختلاس‌های سه هزار میلیاردی باز نمی‌شد.
وی اظهار کرد: طی هشت سال اموال مردم به تاراج رفت. بیان این موارد گسترده است و این رشته سر دراز دارد و به سادگی نمی‌توان آنرا عنوان کرد، اما همه آن شرایط به واسطه ساکت کردن دانشجویان به وجود آمد چراکه اجازه انتقادی به اساتید و دانشجویان داده نشد بلکه صرفا فضا برای دانشجویان و اساتیدی باز شد که سر تسلیم فرود آوردند و زبان به تملق باز کردند.
منتجب نیا با بیان اینکه در غیاب دانشجویان بابک زنجانی‌ها و دیگران رشد کردند، تاکید کرد: دانشجو مبداء همه تحولات است. اگر انقلاب به پیروزی رسید، اگر در هشت سال دفاع مقدس تمام سرزمین حفاظت شد به دلیل حضور حماسی دانشگاهیان در عرصه بود و اگر در دوم خرداد ۷۶ و ۲۴ خرداد ۹۲ حماسه آفریده شد همه حاصل حضور و تلاش دانشگاهیان بود.
وی گفت: طی هشت سال فضای دانشگاه امنیتی و پلیسی شد، دانشجویان ستاره‌دار شدند و به کمیته انضباطی رفتند، اما از پای ننشستند و خرداد ۹۲ را رقم زدند و با حضور خود یکی از فرزندان ملت؛ شخصیتی والا، حقوقدان و وارسته را به در کرسی صدارت کشور و ریاست جمهوری نشاندند و باز هم باید در صحنه حاضر شوند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه سال آینده باید حماسه ۷۶ و ۹۲ تکمیل شود و زمام امر به دست حسن روحانی سپرده شود و جنبش‌های دانشجو در این راستا رسالتی بزرگ دارند، افزود: رسالت دانشجویان تحول‌آفرینی است و نباید در این مسیر بترسند. هشت سال سانسور سیاسی و خفقان را ایستادگی کردند و نهراسیدند و به وظیفه خود عمل کردند و قطعا این مسیر را ادامه خواهند داد.
وی خطاب به مسئولان کشور گفت: مسئولانی که در امر دانشگاه و دانشجویان، وزارت علوم و شورای انقلابفرهنگی تصمیم سازی می‌کنند باید دانشجویان را بشناسند و منزلت و شان آنها را درک کنند. دانشجویان پتانسیل و آیینه تمام نمای رشد و تعالی یک ملت هستند و باید به آنها احترام کرد.
منتجب نیا با تاکید بر اینکه برای کرامت و جایگاه دانشجویان باید اندیشید، گفت: خطاب به افرادی که تصور می‌کنند با محدودیت و سانسور می‌توانند بر دانشگاه حاکمیت داشته باشند، می‌گویم قطعا با این تصور به جایی نخواهید رسید و در اشتباه هستید. تفکر دانشجو را نمی‌توان با محدودیت باز داشت..
image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی