جزئیات دیدار نهاوندیان با رئیس اتحادیه بانکداران سوئیس

در ادامه سفر رئیس دفتر رئیس جمهور به سوئیس، رئیس اتحادیه بانکداران این کشور و برخی از اعضاء هیات مدیره این اتحادیه با حضور در محل اقامت محمد نهاوندیان با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان – رئیس دفتر رئیس جمهوری – ضمن تشریح پیشرفت‌ها و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های اقتصادی ایران به‌ویژه پس از رفع تحریم‌ها و اجرای برجام، از بانک‌های سوئیسی خواست اعتماد نو به نقل از برنامه‌های خود را برای توسعه روابط بانکی با ایران با سرعت بیشتری دنبال کنند.

وی در این دیدار، اقتصاد ایران را «رو به رشد و نویدبخش» توصیف و اظهار کرد: علاقمندی زیادی از سوی کشورهای جهان برای گسترش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد. به همین جهت بانک‌های ایرانی مدت‌ها قبل از توافق برجام اعتماد نو به نقل از برنامه‌های جامعی را برای همکاری‌های بانکی تدوین کرده بودند و به محض انجام توافق، تلاش کرده‌اند با فراهم‌آوردن شرایط و الزامات، زمینه گسترش روابط بانکی و پولی با سایر کشورها را مهیا کنند؛ لذا با توجه به ثبات اقتصادی پدیدآمده و چشم‌انداز پایدار و روشن اقتصاد ایران، همکاری با ایران می‌تواند فرصتی طلایی محسوب شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری افزود: باتوجه به اقبال و تمایل شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی جهان برای توسعه روابط و تعامل اقتصادی با ایران و سرمایه‌گذاری در این کشور، بانک‌های سوئیسی می‌توانند در حوزه تامین مالی و پشتیبانی‌های بانکی، نقش موثر و بیشتری را ایفا کنند.

نهاوندیان با اشاره به حضور مسئولان بانک مرکزی ایران و برخی مدیران عامل بانک‌های کشور در این جلسه، آمادگی ایران را برای برداشتن گام‌های عملی در همکاری‌های بانکی و پولی اعلام کرد.

آغاز مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی در وزارت خارجه
هم اکنون بخوانید

هربرت جی شایت – رئیس اتحادیه بانکداران سوئیس – نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدارش با رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران، پیشرفت‌های اقتصادی صورت‌گرفته در ایران پس از برجام را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: بانک‌های سوئیسی آماده گسترش همکاری‌های بانکی و پولی در چارچوب برجام هستند.

وی افزود: ایران برای ما به عنوان یک اقتصاد مهم و ارزشمند شناخته می‌شود و همکاری با بانک‌های ایرانی برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این نظر مایلم به نمایندگی از بانکداران سوئیس علاقمندی خود را برای توسعه همکاری‌های مالی و بانکی با بانک‌های ایران اعلام کنم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا