امروز

یکشنبه, ۲ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۶:۱۷ قبل از ظهر

سایز متن   /


قائم مقام سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با ابراز تعجب از قاچاق خاک گفت: اینکه برخی برای منافع زودگذر شخصی می پذیرند به کشور لطمه بزنند تاسف بار است. به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، ناصر مقدسی[…]


قائم مقام سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با ابراز تعجب از قاچاق خاک گفت: اینکه برخی برای منافع زودگذر شخصی می پذیرند به کشور لطمه بزنند تاسف بار است.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، ناصر مقدسی با اشاره به قاچاق خاک از کشور گفت: مسئله خاک و دیگر منابع طبیعی به موجب مقررات دارای ضوابطی هستند.

وی افزود: به موجب مقررات در مورد منابع طبیعی و باغی و زراعی منع مطلق داریم تا برداشت یا صادرات خاک صورت نگیرد. خاک یک عنصر حیاتی برای همه ملت ها و حیات بشر است که به عنوان یکی از عناصر چهارگانه مطرح بوده است.

قائم مقام سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور که در یک اعتماد نو به نقل از برنامه رادیویی با موضوع “قاچاق خاک به کشورهای دیگر” سخن می‌گفت، اظهار کرد: در بخش منابع طبیعی حدود ۱۳۰ میلیون هکتار از عرصه های بیابان ها، مراتع و جنگل ها تحت عنوان اراضی منابع ملی اطلاق می شوند و به موجب قوانین حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و سایر قوانین، بهره برداری و استفاده از خاک ممنوع است.

وی به حوزه معادن نیز ورود و ابراز کرد: اساس قاچاق خاک از این بخش نشأت می گیرد زیرا دسته ای خاک ها به عنوان خاک های صنعتی تعریف می‌شوند که عمدتا منشاء روسی دارند و بخش زیادی از آنها برای صنایع مختلف فرآوری می شوند.

مقدسی تصریح کرد: محدوده منابع طبیعی یک محدوده مشخص و معین است که اگر نظارت نشود شاهد قاچاق منابع طبیعی خواهیم بود. منابع طبیعی با تمام قوا نسبت به این موضوعات برخورد می کند و در زمان جرم و در همان محل نسبت به تشکیل پرونده قضایی متخلفین اقدام می کند.

 

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی