امیدواریم با اراده مسئولان عالی نظام مساله حصر حل شود

به گزارش اعتماد نو به نقل از حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا در مراسم روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه  چرا به پرونده‌های دولت گذشته رسیدگی نمی‌شود و مساله حصر و ممنوع التصویری آقای خاتمی چرا حل نمی‌شود، گفت: چرا پرونده‌های اختلاس دولت گذشته رسما به دادگاه ارائه نمی‌شود، اگر ارائه نشده دولت پرونده‌ها را به دادگاه ارائه دهد از قوه قضاییه می‌خواهیم به مردم گزارش دهند.

وی افزود: در حال حاضر مساله رفع حصر قفل شده است، ولی امیدواریم با اراده مقامات عالی نظام مساله حصر حل شود و شادی و نشاط بیشتری به ملت برگردد. برای ما و ملت حصر و ممنوع‌التصویری اقناع‌کننده نیست.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار داشت: فرصت‌سوزی جزو تخصص‌های ما و مخصوصا مسوولان شده است که فرصت‌ها را تبدیل به تهدید می‌کنیم. یکی از فرصت‌های مغتنم و ارزشمند جامعه ما، دانشگاه و جمعیت دانشجو است. در ذات دانشجویان عنصر شور و هیجان و عدم وابستگی به جذبه‌های مادی غلط، نهفته است.

وی افزود: عنصر دیگر مساله عقل و دانش و تحقیق است و زمانی که این دو عنصر جمع شوند، فرصت بی‌نظیری برای جامعه به وجود می‌آورد و می‌توان کشور را به اوج اقتدار رساند، اما گاهی متاسفانه این فرصت را تهدید تلقی می‌کنیم. دانشجو قشری است که در اراده و انتخاب او نه زور موثر است و نه تزویر. کسانی که در صدد هستند برای نظام اقتدار بیافرینند و درصدد بالا بردن قدرت کشور هستند، باید از این پتانسیل ارزشمند استفاده کنند.

منتجب نیا با اشاره به اینکه دانشجو اگر فریاد بزند و آگاهانه یک راهی را دنبال کند، بر اقتدار کشور می‌افزاید، گفت: برخی‌ها می‌خواهند با سه ابزار زر و زور و تزویر با دانشجو برخورد کنند، شما از این وسایل نخ‌نما شده استفاده نکنید. بلکه تلاش کنید دانشجویان را اقناع کنید و گفتمان دانشجو را درک کنید و تلاش کنید قلب دانشجو را تسخیر کنید.

افزایش همکاری نظامی از اولویت‌های مهم نیروهای مسلح ایران با تاجیکستان است
هم اکنون بخوانید

قائم مقام حزب اعتماد ملی ادامه داد: به دولت فعلی، وزارت علوم و بهداشت و نهادهای فرهنگی مربوط به دانشگاه می‌گویم که تلاش نکنید دانشجو را محدود کنید؛ چراکه برخوردهای محدودسازی و امنیتی، دانشجو را نمی‌تواند قانع کند. ممکن است به صورت موقت پادگانی را به اسم دانشگاه درست کنیم، اما این افتخار نیست. دانشگاهی که ساکت است و حرف ندارد و هر چه ما می‌گوییم می‌پذیرند، دانشگاه نیست. جامعه‌ای که در آن انتقاد و تبادل‌نظر نباشد، جامعه زنده نیست و مرده است. حیات دانشجو و دانشگاه به فریاد و اعتراض است. چرا ما می‌ترسیم؟ چرا انقدر سخت‌گیری می‌کنیم برای برگزاری همایش در دانشگاه‌ها؟ مگر دانشجویان چه می‌گویند که بر خلاف امنیت ملی کشور است؟ یک مقدار با آستانه بالا برخورد کنیم.

منتجب‌نیا تاکید کرد: امنیتی کردن دانشگاه‌ها و محدود کردن دانشجویان خطرناک است. کسانی که دغدعه امنیتی دارند، بدانند که دانشجو بهترین وسیله حفظ دانشگاه است. کسانی که دغدغه دینی و مذهبی دارند و می‌خواهند محدودسازی کنند، بدانند که اسلامی کردن دانشگاه با زور محقق نمی‌شود. اگر دانشجو می‌خواهد مومن باشد، بگذارید به اختیار خودش مومن باشد. اسلامیزه کردن دانشگاه‌ها با توجه به تجربه‌ای که داشتم، جواب نمی‌دهد. امام با اینکه روحانیون در دانشگاه‌ها بیایند و متولی شوند و اجازه فعالیت‌های مذهبی به دیگران ندهند، مخالف بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا