امروز

سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۱۷:۴۷ بعد از ظهر

سایز متن   /


نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی لغو تحریم‌ها را اساس و پایه موافقت‌نامه برجام عنوان کرد و گفت که اگر طرف‌های غربی به تعهدات خود در این زمینه عمل نکنند جمهوری اسلامی ایران اقدامات خود را بدون محدودیت[…]


نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی لغو تحریم‌ها را اساس و پایه موافقت‌نامه برجام عنوان کرد و گفت که اگر طرف‌های غربی به تعهدات خود در این زمینه عمل نکنند جمهوری اسلامی ایران اقدامات خود را بدون محدودیت ادامه خواهد داد.

به گزارش اعتماد نو فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار بسیجیان اظهار کرد: برجام یک معاهده بین‌المللی الزام آور برای همه طرف های این موافقتنامه است و قاعدتا لغو تحریم‌ها اساس و پایه این تعهد بین‌المللی است.

وی افزود:‌اگر بنا باشد ما محدودیت‌هایی را در عرصه تکنولوژی هسته‌ای بر خود تحمیل کنیم و کشورهای غربی به تعهدات و وظایف‌شان عمل نکنند یا خلاف روح یا منطق آن تعهدات، شاهد ایجاد محدودیت ، اعمال تحریم و فشارهای دیپلماتیک در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و … باشیم هدف اولیه این توافقنامه نقض می‌شود.

وی با بیان این‌که «موافقتنامه برجام باید یک موافقتنامه برد – برد برای طرفین باشد» ادامه داد: اگر غیر از این باشد با رویکردی که کشور عهد شکن آمریکا پیش از این هم داشت و برای ما نیز روشن بود، امیدی به پایبندی آن‌ها به تعهدات‌شان نیست  و در این صورت این امر خلاف مصلحت عمومی کشور و ناقض اصل عزتخواهی نظام است.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس با تاکید بر لزوم حساسیت مسئولین نسبت به نحوه مواجهه کشورهای غربی با برجام خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران این حق را برای خود قائل است که اگر طرف‌های موافقت‌نامه نقض عهد کردند اقدام دیپلماتیکی انجام دهد. اگر آن‌ها بخواهند به تعهدشان عمل نکنند ما هم این حق را داریم محدودیتی درعرصه های تکنولوژی برای خود قائل نباشیم.

وی با بیان این‌که «جمهوری اسلامی ایران برای اثبات حسن نیت خود سرعت پیشرفت و توسعه تکنولوژی هسته‌ای را محدود کرده است» افزود:  در چنین شرایطی عهد شکنی طرف مقابل برای ما قابل پذیرش نیست و ما باید از ظرفیت دیپلماسی استفاده کنیم و پنج طرف دیگر برجام را متقاعد کنیم که آمریکا برای پایبندی به تعهداتش فشار بیاورد. اما اگر چنین اتفاقی نیفتد جمهوری اسلامی ایران اقدامات خود را بدون محدودیت ادامه خواهد داد.

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی