نماینده ایران در آژانس: پایداری برجام منوط به اقدام متقابل کشورهای ۱+۵ است

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی عصر امروز (پنج شنبه) در جریان نشست فصلی ماه نوامبر شورای حکام در وین، با اشاره به ادامه اجرای برجام از سوی ایران که برای چندمین بار مورد تایید آژانس قرار گرفته است، گفت که اجرای تعهدات سایر طرف های برجام همچنان رضایت بخش نیست.

به گزارش اعتمادنوبه نقل از ایرنا ، نماینده کشورمان در آژانس بین امللی اتمی تاکید کرد: ایران به اجرای تعهدات خود ادامه می دهد و در عین حال اجرای تعهدات سایر طرف های برجام را بدقت زیر نظر دارد.
وی افزود: برجام بر رفع جامع همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و کلیه تحریم های مرتبط هسته ای یکجانبه و چندجانبه که می بایست به همکاری بیشتر با ایران در تمام زمینه ها بدون هرگونه مانعی منجر شود، تصریح دارد.
نجفی گفت که کشورهای پنج بعلاوه یک، مسئولیت روشنی در اجرای برجام ‘ با حسن نیت و در فضائی سازنده، بر اساس احترام متقابل و با پرهیز از هرگونه اقدام ناسازگار با متن، روح و نیت برجام که اجرای موفق آن را تضعیف کند’ بر عهده دارند.
وی در ادامه افزود: گزارش اخیر مدیرکل آژانس به روشنی نشان می دهد که همه اقدامات مرتبط هسته ای بطور کامل از سوی ایران انجام شده اند.
نجفی گفت درخصوص آب سنگین اضافی تنها تعهد مصرح در برجام آن است که این مقدار برای صادرات به بازارهای بین المللی عرضه شود. ایران اخیرا’ آمادگی خود را برای تحویل آب سنگین تولیدی اضافی خود که دارای بالاترین استاندارد کیفی است به خریداران بین المللی اعلام داشته است.
نماینده دائم کشورمان در خاتمه سخنرانی خود به ادعاهای مضحک نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و ضمن اشاره به عدم الحاق رژیم اسرائیل به معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاح هسته ای، اعتماد نو به نقل از برنامه مخفیانه هسته ای نظامی این رژیم را بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی و منطقه ای دانست.

قالیباف: همه فشارها و دسیسه‌های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب است
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

دکمه بازگشت به بالا