۶۰ سال است در انقلابم و می‌خواهم با روحانی رقابت کنم/ کسانی که مجلس را فتنه می‎نامند رشد اجتماعی نمی‌کنند

به گزارش اعتماد نو به نقل از اعتماد نو به نقل از ایلنا، سید محمد غرضی، وزیر پست و تلگراف دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری سیاسی خبرگزاری آنا درباره اظهارات اخیر یکی از ائمه جمعه‌ کشور که گفته است مجلس دهم فتنه است، گفت: جمهوری اسلامی بر اساس آزادی خلق شده و بر اساس آزادی باقی خواهد ماند. به عقیده من، همه می‎توانند هر حرفی که دلشان می‎خواهد را بر زبان بیاورند.

او ادامه داد: اما اینکه اشخاص بخواهند از کلمات به نفع منافع سیاسی خود، گروه یا حزبی استفاده ‎کنند صحیح و پسندیده نیست. به طور مثال «آقایی» فکر می‎کند کل مجلس «فتنه» است. طرح این مسائل و گفتن‌ آن‌ها اشکالی ندارد، اما بنا به فرمایش حضرت امام و رهبر انقلاب؛ مجلس «عصاره ملت» است. بنابراین نباید نفع یا نفی موضوعی را تبدیل به ابزار سیاسی کنیم.

غرضی تأکید کرد: کسانی که می‎گویند مجلس یا فردی فتنه است رشد اجتماعی نخواهند داشت.

وزیر پست و تلگراف دولت آیت‌الله هاشمی انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، اظهار کرد: من قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارم زیرا ۶۰ سال است که با انقلاب هستم و می‎خواهم با آقای روحانی رقابت کنم.

وی درباره اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها و مولفه‌های خود در انتخابات سال آینده توضیح داد: همواره حقوق عامه را بر حقوق خاصه ترجیح داده‌ام و می‎خواهم بگویم؛ زمانی «سیاستمداران» پایدار می‌مانند که حقوق عامه و مردم را بر حقوق صاحبان امتیاز ترجیح دهند.

وزیر پست و تلگراف دولت‌ میرحسین موسوی علت فاصله و شکاف میان مردم با حکومت را عدم استیفای حقوق عامه دانست و افزود: در انتخابات سال آینده خواهم گفت؛ زمانی «اقتدار سیاسی» محقق می‎شود که کسب رضایت عموم مردم به وجود بیاید.

بیانیه شورای عالی اصلاح‌طلبان در پی پیروزی "لیست امید" در انتخابات شوراها
هم اکنون بخوانید

غرضی در پاسخ به این پرسش که «اگر در انتخابات پیروز و رئیس جمهور شود چه خواهد کرد؟»، گفت: زیر هیچ چیزی نمی‌زنم مگر موردی که منافع ملی را تضعیف کند. به عقیده من، دولت استمرار حاکمیت ملی به شمار می‎آید و نباید آن را دچار دردسر کرد. ضمن اینکه استمرار حاکمیت ملی اصلی است که مردم به دست آوردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا