اصلاح طلبان ممکن است اختلاف نظر داشته باشند اما در عمل به وحدت و انسجام می رسند

نایب رئیس مجلس ششم گفت: ما اصلاح‌طلبان در درون ممکن است دیدگاه، سلیقه و نظرات مختلفی داشته باشیم اما در عمل به انسجام، وحدت و اجماع می‌رسند.

به گزارش اعتماد نو محمدرضا خاتمی نایب رئیس مجلس ششم در گفت و گو با پایگاه خبری ایسکانیوز در رابطه با انتخابات ۹۶ گفت: نگرانی من نسبت به انتخابات پیش‌رو این است که انتخابات پر شوری نباشد، زیرا آقای روحانی کاندیدای شناخته شده و مورد تایید همه اصلاح طلبان و بخش قابل توجهی از حتی نیروهای اصولگرا هستند. اما متاسفانه در طرف مقابل یک نیرویی که به اندازه کافی عرض اندام کند و رقابت را رقابت پرشوری کند نداریم و این نگرانی ایجاد می کند که مشارکت مردمی کم شود به خصوص در شرایط امروز جهانی این مشارکت ها برای ما ارزشمند است.

وی در ادامه گفت: من دعا می‌کنم که جناح اصولگرا بتوانند متحد شوند و یک کاندیدایی در حد ریاست جمهوری عرضه کنند تا ما یک رقابت خیلی خوبی داشته و نتیجه‌اش به نفع مردم باشد.

خاتمی ادامه داد: اصولگراها هنوز تاوان حمایت خودشان از آقای احمدی‌نژاد را می‌پردازند و تا زمانی که یک ارزیابی کامل از عملکردهای خودشان نداشته باشند و مسوولیت آن زمان را در آن حدی که بوده بپذیرند به نظرم قادر نخواهند بود به یک جمع بندی خوبی برسند. از آن طرف هنوز در درون آنها نه فقط در اصول، بلکه در شیوه‌ و روش‌های دیگر هم اختلاف نظرات زیادی وجود دارد. در درون اصلاح‌طلبان ممکن است دیدگاه، سلیقه و نظرات مختلفی داشته باشیم اما در عمل به انسجام، وحدت و اجماع می‌رسیم. با این شرایط این امکان را نمی بینیم که اصولگرایان بتوانند با یک کاندیدای قوی وارد عرصه شوند.

واعظی درگذشت حجت‌الاسلام و‌المسلمین خلفی را تسلیت گفت
هم اکنون بخوانید

نایب رئیس مجلس ششم در رابطه با حمایت اصلاح طلبان از روحانی گفت: اصلاح‌طلبان بارها در سطوح و دیدگاه‌های مختلف گفتند که در انتخابات آینده کاندیدای‌شان آقای روحانی خواهد بود. امیدوارم آقای روحانی با اراده قوی و اعتماد نو به نقل از برنامه کاملا منسجم هر چه زودتر حضور خودشان را اعلام کنند تا تکلیف همه در این میان روشن شود. تنها چیزی که یک مقدار اصلاح‌طلبان را مردد کرده این است که تصمیم آقای روحانی نمی دانند چیست. انشالله زودتر تصمیم شان را اعلام کنند. به نظر من تصمیم‌شان به آمدن در انتخابات است اما لازم است که این موضوع صریح‌تر و روشن‌تر عنوان شود و این تردید کوچک هم کنار برود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که روحانی در دور دوم انتخابات رای بیاورد به نظرتان تعامل دولت با مجلس چگونه خواهد بود، افزود: با شناختی که از مجلس دارم کاملا آماده همکاری و همراهی با دولت است. نمونه‌اش در همین رای اعتمادبه ۳ وزیری است که مورد غضب مجلس قبلی قرار گرفته بودند اما مجلس جدید با اتحاد اصولگراها و اصلاح‌طلبان رای دادند. مجلس امروز ممکن است از تجربه بالایی برخوردار نباشند اما دلسوز است و امور مملکت را می خواهد به سر و سامان برساند و پشتیبان قوی دولت هست. گاهی اوقات شاهد این هستیم که بعضی ارکان دولت نسبت به مجلس مقداری کم لطفی دارند، انگار درصدد این هستند که داخل مجلس یار بکشند، انگار جناح‌بندی‌های خاص طرفدار دولت و اصلاح طلب می‌خواهند ایجادکند این به سود هیچ کس نیست.

نایب رئیس مجلس ششم در پایان گفت: اراده آقای روحانی این است که مجلس منسجم و محکم می‌باشد انشالله ارکان زیرمجموعه به این نکات توجه کنند که نیازمند یک فراکسیون نیازمند منسجم و قوی هستیم تا همه کسانی که طرفدار اعتماد نو به نقل از برنامه های دولت هستند در آن مشارکت کنند و اگر این اتفاق بیافتد دوره آینده آقای رئیس جمهوری در چینش کابینه و پیشبرد اعتماد نو به نقل از برنامه‌های خود دست خیلی بازی خواهد داشت .

تبریک حزب اعتماد ملی به مناسبت انتخابات29 اردیبهشت
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا