با حضور مردم، رادار اطلاعاتی بدون نقطه کور است

وزیر اطلاعات همکاری مردم را باعث اشراف اطلاعاتی دانست و گفت: باید سازمان بسیج اطلاعاتی شکل بگیرد، با حضور مردم، رادار اطلاعاتی بدون نقطه کور است.

به گزارش اعتماد نو به نقل از اعتماد نو به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی امروز در همایش ملی اطلاعات و مردم که در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، گفت: خروجی این جلسات باید منجر به برگزاری کمیته مطالعاتی و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی شود تا کار خود را به صورت مداوم استمرار ببخشد و با ارتباط با مراکز علمی، دانشگاهی و مدیران به غنای این حرکت کمک کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: باید با حفظ این ارتباطات زمینه را برای شکل‌گیری سازمان اطلاعات مردمی مهیا کرد و علاوه بر ستاد خبری، سازمانی هم وجود داشته باشد که با مراجعه به مردم و همکاری آنها به صورت بسیجی و با فرهنگ بسیجی فعالیت کند.
وزیر اطلاعات افزود: حضور مردم است که به دستگاه اطلاعاتی توان اشراف کامل می‌دهد وگرنه جامعه اطلاعاتی بدون مردم توان محدودی دارد.
علوی با بیان اینکه امروز در سطح جهان امنیت صرفاً یک حرفه و مهارت نیست بلکه یک رشته علمی است، اظهار داشت: امروز تجارب کسانی که در عرصه امنیت کار کرده‌اند به اصولی تبدیل شده که دانش امنیت را شکل داده و به رشته‌های علمی دارای گرایش‌های مختلف تبدیل شده است.
علوی از نخبگان، دانشگاهیان و دانش‌آموختگان خواست با پژوهش و تحقیق در این زمینه، کار امنیتی را در کشور به صورت دانش‌پایه و مردم‌محور درآورند.
وی افزود: همایش اطلاعات و مردم  با دریافت ‌۳۷۰ مقاله زمینه این کار را فراهم کرده است.
وزیر اطلاعات با بیان اینکه اندیشیدن درباره مسائل امنیتی به افراد فعال در حوزه امنیت منحصر نیست، گفت: امنیت یک محدوده بسته نیست و نخبگان هم می‌‌توانند با بحث‌های علمی وارد این عرصه شوند.
وی با اشاره به حضور مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس افزود: براساس اسلام، جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم محور است.
وزیر اطلاعات گفت: اگر امروز برخلاف برخی کشورهای منطقه ابرقدرت‌ها به خودشان اجازه ندادند که به ایران حمله کنند به برکت حضور مردم بوده است.
علوی ستاد خبری وزارت اطلاعات را نقطه پیوند این وزارتخانه با مردم دانست و افزود: از طریق این ستاد خبری حجم عظیمی از دستاوردها حاصل شده و با اشراف اطلاعاتی، ضربات سنگینی به دشمنان وارد شده است.
وزیر اطلاعات گفت: براساس نظرسنجی‌ها میزان محبوبیت وزارت اطلاعات در میان سایر وزارتخانه‌ها از رتبه هفتم در سال ۱۳۹۳ به رتبه سوم در سال جاری رسیده است.
وی افزود: نیروهای اطلاعاتی وقتی می‌بینند در بین مردم جایگاه دارند و از آنها حمایت می‌شود در برابر دشمنان انگیزه پیدا می‌کنند.
علوی با بیان اینکه این انگیزه مردمی باعث اشراف اطلاعاتی و پیشرفت در برقراری امنیت می‌شود، گفت: این همراهی مردمی موضوعی علمی است که نیازمند مطالعه برای ترسیم نقشه راه است.
پاسخ وزارت اقتصاد به خبرسازی رسانه های منتقد درباره بدهی دولت
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا